VLLAZNIA E MBYLL ME ZHGËNJIM. MUNDET 1-3 NGA PARTIZANI

Besimi për të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen e fundit të këtij viti, nuk ka rezultuar I tillë. Vllaznia ka zhgënjyer ndaj Partizanit duke humbur me rezultatin 1-3. Padyshim që ky rezultat, I rëndon edhe më shumë pozitat e kuqebluve që e mbyllin vitin 2017 në vendin e parafundit në renditje. Kuqeblutë e nisën ndeshjen me një ndryshim në formacion. U rikthye në  qendër të mbrojtjes Marku i cili kishte zënë vendin e e Gurishtës me probleme dëmtimi edhe ky. Të tjerët kanë qenë po ato të ndeshjes së kaluar. Por në fakt, ndeshja nuk ka nisur mirë për kuqeblutë. Në minutën e 9-të, mbrojtja e tyre nuk vendoset siç duhet në një goditje dënimi të kundërshtarit duke e lënë krejtësisht të lirë Ibrahimin brenda zone dhe ai nuk ngurron ta çojë topin në rrjetë. Ky gol duket se do të ndikonte në ecurinë e mëtejshmë të shkodranëve në këtë ndeshje por në fakt, disavantazhi zgjat vetëm dy minuta.

Lika ka nisur një top shumë të bukur pas shpine për Çinarin i cili i ikën mirë mbulimit të kundërshtarit dhe me një gjuajtje tokazi, e dërgon topin në rrjetë. Në minutën e 32-të ndërkohë, ka qenë një mundësi shumë e mirë për Orelesin që me kokë mund të shënonte golin e dytë për Vllazninë. Edhe Partizani ka një rast me Bardhin por që neutralizohet si duhet nga portieri Sherri. Në këtë mënyrë pjesa  e parë u mbyll në barazim 1-1. Në të dytën, ekipet e nisin sërish me të njëjtën mënyrë loje ndërkohë që në minutën e 60-të, trajneri Gjoka do të kryente zëvendësimin e parë duke larguar Krymin për Tafilin. Megjithatë është Partizani që do të tregohej më I rrezikshëm. Fillimisht me anë të Kalarit që rrezikon nga një goditje dënimi dhe në minutën e 66-të do të ishte Progni që do të shënonte golin e dytë për të kuqtë. Vllaznia u mundua të reagonte por pa rezultat. Madje në minutën e 83-të do të ishte Bardhi që do të shënonte edhe golin e tretë për të kuqtë të cilët marrin kësisoj një trepikësh me shumë vlerë ndërsa shkodranët e mbyllin të parafundit vitin 2017, një vit krejtësisht për t’u harruar prej tyre.

BEKIM BALAJ SHËNON DY GOLA NË MIQËSORE PËR AKHMAT

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj mesa duket nuk ka ndër mend të largohet nga skuadra ruse …