Wednesday , 12 August 2020

VLLAZNIA E NIS ME BARAZIM. 0-0 NDAJ KUKĖSIT

Vllaznia e ka nisur me barazim kampionatin e ri. Nė ndeshjen e luajtur pasditen e sė enjtes nė “Loro Boriēi” ndaj Kukėsit, ėshtė fiksuar rezultati i bardhė 0-0. Takimi ka nisur me ceremoninė e zakonshme tė shkelmimit tė topit tė parė tė kampionatit nga njė veteran i futbollit dhe kėtė herė ka qenė rradha e Elvin Beqirit pėr ta bėrė kėtė gjė por edhe pėr t’i dhėnė zyrtarisht lamtumirėn futbollit tė luajtur. Mė pas ėshtė mbajtur njė minutė heshtje pėr figurat e sportit shkodran Kol Gjon Belaj, Lin Shllaku dhe Ramadan Bigza, tė ndarė nga jeta kohėt e fundit. Sa i takon ndeshjes, tė dy ekipet kanė patur rastet e tyre pėr shėnim,  Vllaznia me Shtubinėn, Hoxhėn dhe Vecajn ndėrsa Kukėsi dy herė me anė tė Pejiē, por nė asnjėrin rast topi nuk ka pėrfunduar nė rrjetė.

Fundi i takimit ka shėnuar edhe njė tjetėr rast tė shėmtuar, atė tė ndėrprerjes sė takimit pėr shkak tė luhatjes sė tensionit dhe uljes sė ndriēimit pėr pak minuta nė stadium. Megjithatė ndeshja ka pėrfunduar nė barazim dhe dy ekipet kanė ndarė nga njė pikė. Pėr trajnerin Armando Cungu, skuadra edhe mund tė kishte fituar ndėrkohė qė trajneri i Kukėsit Ernest Gjoka, ėshtė shfaqur i mėrzitur pėr dy pikėt e lėna nė Shkodėr.

 

Ndeshjen e javės sė dytė tė kampionatit, Vllaznia do ta luajė ditėn e hėnė nė Elbasan ndaj Partizanit dhe pika e marrė ndaj kukėsianėve pritet t’i motivojė kuqeblutė pėr tė kėrkuar edhe njė tjetėr rezultat pozitiv nė kėtė ndeshje.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NIS STƋRVITJEN NƋ MESJAVƋN E ARDHSHME

Vllaznia pritet tĆ« nisĆ« stĆ«rvitjen pĆ«r sezonin e ri mesjavĆ«n e ardhshme. Ishte menduar nĆ« …