VLLAZNIA E NIS ME BARAZIM. 0-0 NDAJ KUKSIT

Vllaznia e ka nisur me barazim kampionatin e ri. N ndeshjen e luajtur pasditen e s enjtes n Loro Borii ndaj Kuksit, sht fiksuar rezultati i bardh 0-0. Takimi ka nisur me ceremonin e zakonshme t shkelmimit t topit t par t kampionatit nga nj veteran i futbollit dhe kt her ka qen rradha e Elvin Beqirit pr ta br kt gj por edhe pr ti dhn zyrtarisht lamtumirn futbollit t luajtur. M pas sht mbajtur nj minut heshtje pr figurat e sportit shkodran Kol Gjon Belaj, Lin Shllaku dhe Ramadan Bigza, t ndar nga jeta koht e fundit. Sa i takon ndeshjes, t dy ekipet kan patur rastet e tyre pr shnim,Vllaznia me Shtubinn, Hoxhn dhe Vecajn ndrsa Kuksi dy her me an t Peji, por n asnjrin rast topi nuk ka prfunduar n rrjet.

Fundi i takimit ka shnuar edhe nj tjetr rast t shmtuar, at t ndrprerjes s takimit pr shkak t luhatjes s tensionit dhe uljes s ndriimit pr pak minuta n stadium. Megjithat ndeshja ka prfunduar n barazim dhe dy ekipet kan ndar nga nj pik. Pr trajnerin Armando Cungu, skuadra edhe mund t kishte fituar ndrkoh q trajneri i Kuksit Ernest Gjoka, sht shfaqur i mrzitur pr dy pikt e lna n Shkodr.

Ndeshjen e javs s dyt t kampionatit, Vllaznia do ta luaj ditn e hn n Elbasan ndaj Partizanit dhe pika e marr ndaj kuksianve pritet ti motivoj kuqeblut pr t krkuar edhe nj tjetr rezultat pozitiv n kt ndeshje.