Wednesday , 29 September 2021

VLLAZNIA, EDHE TRE GODITJE PĖR TĖ MBYLLUR MERKATON

Mesfushori kosovar Ylli Hoxha pritet tė firmosė nė ditėt nė vijim me Vllaznisė sepse akordi ėshtė arritur dhe tashmė ka mbetur thjesht vetėm zyrtarizimi. 29 vjeēari ka nisur edhe stėrvitjen me kuqeblutė dhe kontrata e tij ėshtė njė formalitet.

Megjithatė, merkatoja e ekipit shkodran nuk do tė mbyllet kėtu. Kjo ngaqė duhen ende futbollistė tė tjerė. Stafi teknik kėrkon ende pėrforcime,kryesisht nė repartin e sulmit, por pa harruar edhe atė tė mbrojtjes. Pėr kėtė arsye, drejtuesit e klubit janė vėnė nė kėrkim tė gjetjes sė tė paktėn tre futbollistėve tė tjerė. Njėri prej tyre duhet t’I pėrkasė qendrės sė mbrojtjes, pozicion ku duhet edhe njė alternativė tjetėr pėrveē Cicmil dhe Vrapit. Po ashtu, njė pėrforcim I rėndėsishėm konsiderohet edhe ai qė po kėrkon trajneri Cungu pėr qendrėn e mesit tė fushės. Sakaq, sulmi ka shumė nevojė pėr njė lojtar cilėsor. Pėr tė gjitha kėto, po shikohen tė gjitha pista e mundshme, si Brenda kampionatit shqiptar ashtu edhe jashtė tij. Vllaznia nė fakt ka provuar shumė lojtarė gjatė kėsaj periudhe, por asnjėri prej tyre nuk ka arritur dot tė bindė trajnerėt dhe prandaj janė larguar. Natyrisht pėrderisa janė futbollistė qė nuk bėjnė diferencėn me kontigjentin aktual tė futbollistėve shkodranė, nuk ka pse tė qėndrojnė.

Nė ditėt nė vazhdim megjithatė prritet tė ketė ardhje tė reja tė cilat tė bindin dhe tė plotėsojnė skuadrėn sepse nė fakt deri mė tani ajo ka lėnė pėr tė dėshiruar nė ndeshjet miqėsore qė ka zhvilluar dhe jo mė kot, stafi ka qenė I shqetėsuar. Mbėshtetja qė Bordi Mbikėqyrės dhe kryebashkiakja Ademi I kanė dhėnė skuadrės, ka qenė shumė e rėndėsishme dhe prandaj pritet qė nė ditėt e ardhshme Vllaznia tė marrė formėn e duhur.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 1 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Java e dytĆ« e kampionateve tĆ« moshave nĆ« futboll ka dhuruar dy sfida nĆ« mes …