Vllaznia eliminohet nga Kupa, barazim ne Kukes!

Endėrra e trajnerit tė Vllaznisė Baldo Raineri pėr t’u kualifikuar pėr nė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė, nuk ėshtė realizuar. Takimi I luajtur pasditen e sė mėrkurės nė stadiumin “Zeqir Ymeri” tė Kukėsit, ėshtė mbyllur nė barazim pa gola, 0-0. Fakti qė Kukėsi e kishte fituar ndeshjen e parė tė luajtur nė Shkodėr, me rezultatin 2-0. ka bėrė qė ai tė kualifikohet pėr nė katėrshen e ekipeve mė tė mira tė kėtij kompeticioni.

Nė ndeshjen e sotme, nė formacionin e Vllaznisė ka rėnė nė sy mungesa e disa prej futbollistėve titullarė si Soza, Sykaj, Shtubina, Baci e Marku ndėrkohė qė nė vend tė tyre trajneri kishte aktivizuar disa futbollistė tė rinj si Pjeshka, Hakaja, Kalaja, Dema ndėrkohė qė nė sulm ka luajtur Hajdari nė kėtė ndeshje. Nė pjesėn e parė, kuqeblutė I kanė kushtuar mė shumė rėndėsi mbrojtjes megjithatė nė momente tė veēanta janė kujdesur edhe pėr tė kundėrsulmuar.

Ndėrkohė nė pjesėn e dytė, Kalaja ka patur njė mundėsi shumė tė mirė pėr tė shėnuar por ka reaguar mjaft mirė portiere vendas. Tė njėjtėn gjė ka bėrė edhe portieri Vllaznisė dy minuta mė vonė kur ka shpėtuar njė rast tė pastėr nė portėn e tij. Pėrfundimisht barazim 0-0 nė kėtė ndeshje ndėrkohė qė me kėtė rezultat, kuqeblutė I kanė dhėnė lamtumirėn kėtij kompeticioni ndėrkohė qė ky barazim ka bėrė qė tė ndėrpritet seria prej gjashtė humbjesh e kėsaj skuadre e ky barazim mund tė ndikojė edhe nė qėndrimin e mėtejshėm tė trajnerit Raineri nė krye tė Vllaznisė.

Lexoni dhe kete

LOJTARƋT E VLLAZNISƋ NƋ QENDƋR TƋ MERKATOS

Pezullimi pĆ«r momentin i procesit tĆ« Ankandit tĆ« Klubit tĆ« Futbollit Vllaznia, duket se ka …