Thursday , 1 October 2020

VLLAZNIA, ENDE ASNJĖ KONTRATĖ E FIRMOSUR

Tek Vllaznia e njėjta histori si nė sezonet  e kaluara. Pavarėsisht shumė zhurme qė bėhet sidomos nė media, nė realitet ende nuk ka asnjė firmė tė hedhur nė kontratė nga drejtuesit e klubit shkodran. Po flitet pėr ardhjen e shkodranėve Lika, Vucaj e Gocaj por nė fakt pak tė vėrteta ka nė kėtė aspekt. Pėrvec kėsaj, ka edhe emra tė tjerė qė qarkullojnė por realisht drejtuesit e klubit shkodran pėr momentin janė fokusuar tek mbyllja e kontratave me futbollistėt qė mbyllėn sezonin e fundit dhe qė janė nė planet e stafit teknik.

Kėshtu administratori Gjyrezi ka nisur bisedimet me futbollistė si Shtubina, Cicmil, Vrapi, Marku e ndonjė tjetėr dhe nė ditėt nė vijim priten firmat nė kontrata me to. Natyrisht qė kjo periudhė nuk ėshtė shumė e mirė pėr tė bėrė merkato sepse tė gjithė futbollistėt synojnė mė tė mirėn e mundshme dhe shpeshherė I lėnė pezull gjėrat. Vllaznia vuan nė kėtė drejtim sepse futbollistė tė ndryshėm e shohin si zgjedhje tė dytė atė.

Megjithatė trajneri Cungu nuk dėshiron tė shikohet mė kėshtu dhe pėr kėtė arsye, nė listėn e lojtarėve qė ai I ka paraqitur drejtuesve tė klubit, ka futur emra qė mund tė vishen kuqeblu. Shkodranėt vėrtetė kanė kohė pėr tė ndėrtuar ekipin sepse ėshtė e gjithė vera pėrpara por nė fakt lojtarėt cilėsorė tani mund tė merren. Pritja pėr Cetkoviė ėshtė sinjali I parė I asaj qė gjėrat mund tė ndryshojnė tek kjo skuadėr prandaj duhet pritur edhe disa ditė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NƋ ā€œRESHIT RUSIā€, POR PƋR TƋ PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …