Friday , 19 January 2018

VLLAZNIA FEMRA, GATI PËR NDESHJET E LIGËS SË KAMPIONEVE

Javën e ardhshme në Bosnjë- Hercegovinë, ekipi kampion I Shqipërisë në futbollin e femrave, Vllaznia e Shkodrës, do të zhvillojë ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kampioneve. Përballë saj do të jetë kampionia vendase, ekipi I Sarajevës, kampionia e Greqisë PAOK I Selanikut dhe kampionia e Luksemburgut. Vajzat shkodrane tashmë janë gati për këtë kompeticion të rëndësishëm dhe presidenti I ekipit Lazer Matija, në një prononcim për televizionin Rozafa bën të ditur edhe objektivin që do të ketë Vllaznia në këto ndeshje do të jetë kualifikimi për në turin e dytë, çka do të ishte edhe një arritje historike për futbollin shqiptar të femrave.

Vllaznia ka disa vite që merr pjesë në Ligën e Kampioneve dhe ndonëse në ndonjë moment I është ofruar kualifikimit, nuk ia ka dalë dot. Mbase, mund ta arrijë sivjet dhe besimi për këtë gjë ekziston.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA TË PREMTEN MIQËSORE ME TËRBUNIN NË SHKODËR

Vllaznia do t’i japë fund përgatitjeve në Ulqin pasditen e së enjtes kur do të …