Tuesday , 19 January 2021

VLLAZNIA FEMRA “LIKUJDON” NJ TJETR KUNDRSHTAR

Vllaznia n futboll pr femra arrin edhe fitoren e gjasht n kampionat. Kt her “viktim” e saj ka qen ekipi Tirana AS, ndaj t cilit vajzat shkodrane kan fituar me rezultatin 5-0. Ndonse kryeqytetaset vinin si t dytat n renditje, diferencat n fush kan qen t mdha. Golin e par t ndeshjes e ka shnuar Uendi Muja ndrsa m pas do t ishte Megi Doi q do t shnonte dy gola. Pjesa e par do t mbyllej me shifrat 3-0 ndrkoh q n pjesn e dyt, do t ishte mesfushorja Suada Jashari q do t shnonte edhe dy gola t tjer duke kompletuar fitoren e kuqebluve n kt takim. Trajneri Nikolin Leka ndryshe nga nj jav m par kur nuk ishte shum i knaqur nga loja e zhvilluar nga ekipi i tij, kt her mendon ndryshe.

Kampionet n fuqi t Shqipris n futbollin e femrave n kt mnyr po shkojn t sigurta drejt titullit t katrt kampion rradhazi dhe sfida e kundrshtareve t tyre n kt kampionat duket se nuk sht kush i merr qoft edhe nj barazim t vetm por se kush do t’i shnoj gol. Kjo ngaq, Vllaznia ende nuk ka psuar gol n kto gjasht jav kampionat ndrkoh q ka shnuar 58 t till. Shifra kto natyrisht t denja pr nj ekip dominues n kt futboll n vendin ton.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-19 KUALIFIKOHET NË ÇEREKFINALE TË KUPËS

Vllaznia U19 vazhdon të bëjë mirë edhe në Kupën e Shqipërisë dhe si rrjedhojë tashmë …