VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN LIBANEZ KDOUH!

Ekipi I Vllaznisė pasditen e sė premtes ka bėrė realitet edhe afrimin e tetė nė merkaton e kėsaj vere. Bėhet fjalė pėr sulmuesin libanez Mohamad Kdouh I cili ka firmosur njė kontratė njėvjeēare me kuqeblutė. 22 vjeēari ka mbėrritur nė Shkodėr nė fillim tė kėsaj jave dhe ėshtė testuar nga ana e stafit teknik tė Vllaznisė pėr disa vite dhe nė fund ka qenė trajneri Zmijani qė ka dhėnė OK-in pėr tė.

Pas kėsaj procedure, drejtuesit e klubit janė ulur nė tavolinėn e bisedimeve me futbollistin dhe menaxherin e tij dhe nė fund kanė arritur akordin pėr tė firmosur pėr njė vit. Kdouh njė sezon mė parė ka qenė pjesė e ekipit Ilves nė Finlandė ndėrkohė qė tani do tė nisė pėr pėrvojė tjetėr sėrish nė Europė. Lojtari nė fjalė kujtojmė qė ka qenė kapiten I ekipit kombėtar U-19 tė vendit tė tij ndėrsa sė fundi ėshtė edhe kontigjent I ekipit tė parė kombėtar tė Libanit.

!Me marrjen e kėtij futbollisti duket se tashmė edhe reparti I sulmit tė Vllaznisė ėshtė forcuar ndjeshėm dhe do jetė I gatshėm pėr kampionatin e ri. Me marrjen e Kdouh, ka shkuar nė tetė numri I blerjeve tek Vllaznia nė kėtė merkato megjithatė drejtuesit e klubit kanė vendosur qė tė mos ndalen kėtu sepse nė ditėt nė vijim priten edhe 2-3 blerje tė tjera qė do ta forcojnė edhe mė shumė kėtė skuadėr.

Lexoni dhe kete

ASAMBLEJA E VLLAZNISƋ MIRATON BUXHETIN E VITIT 2020

Pas tre orĆ« debatesh e diskutimesh, me 28 vota pro dhe 3 abstenime, Asambleja e …