Monday , 25 January 2021

VLLAZNIA FITON 12-1 MIQSOREN ME EKIPIN U-19

Skuadra shkodrane ka fituar me rezultatin e thell 12-1 testin e kontrollit ndaj ekipit U-19 t Akademis Vllaznia, ndeshje kjo e luajtur pasditen e s shtuns n Ulqin. Drejtuesit e klubit duke par q ishte e pamundur t sigurohej nj miqsore me ndonj ekip tjetr, organizuan kt miqsore n mnyr q kuqeblut t testonin veten. N fakt, n fush nuk ka patur shum rivalitet dhe kt e tregon edhe rezultati i thell i ndeshjes.

Pjesa e par sht mbyllur n shifrat 5-0 ku autor t golave kan qen Vecaj, Pjeshka, Pepa, Shtubina dhe Gocaj. Duhet thn se trajneri Cungu ka aktivizuar tre formacione n kt takim ku secili prej tyre ka luajtur nga 30 minuta sepse me kt mnyr i ka dhn mundsi t gjith futbollistve t pranishm, pr t treguar vlerat e tyre. N pjesn e dyt protagonist pr ekipin e par t Vllaznis do t ishte sulmuesi Dibra q ka shnuar plot 5 gola ndrsa dy t tjert kan patur pr autor Dycn dhe Krymin. Goli i vetm pr ekipin U-19 sht shnuar nga Hoxha nj minut para fundit. N kt ndeshje sht aktivizuar edhe mbrojtsi belg Lendri Muleno i ardhur pr prov.

Nga sa msohet, lojtari ka treguar nj prgatitje t mir teknike e taktike por ka shfaqur probleme sa i takon prgatitjes fizike. Kjo ngaq si dihet, ai nuk ka luajtur rregullisht kto muajt e fundit. Bhet e ditur se Muleno do t qndroj edhe pr disa dit n prov dhe m pas do t vendoset pr fatin e tij. Vllaznia do t qndroj edhe pr disa dit t tjera n Ulqin dhe natyrisht q do ta shfrytzoj kt periudh pr tu br sa m mir gati pr ndeshjen e dats 28 janar ndaj Kuksit n Loro Borii.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 2 – 1 EDHE ME APOLONINË

Vllaznia U21 vazhdon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen e kampionatit …