Thursday , 27 January 2022

VLLAZNIA FITON MIQĖSOREN ME YLLIN E SUHAREKĖS

Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj ka fituar me rezultatin 81 me 80 ndeshjen miqėsore tė luajtur pasditen e sė enjtes nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj ekipit kosovar Ylli tė Suharekės. Ky ka qenė takimi i parė miqėsor pėr ekipin shkodran nė prag tė nisjes sė fazės sė dytė tė kampionatit dhe ėshtė ndjekur me interes nga njė numėr i konsiderueshėm tifozėsh. Natyrisht qė me interes pritej prezantimi i tre basketbollistėve amerikanė nė rradhėt e Vllaznisė por nė fushė nė fakt kanė qenė shtatė tė tillė sepse edhe nė rradhėt e ekipit kosovar luanin katėr tė tillė.

Ndeshja ėshtė shoqėruar me shumė rivalitet dhe vetėm dy gjuajtjet e lira tė kapitenit Berdica nė sekondat e fundit tė ndeshjes, i kanė dhėnė fitoren shkodranėve. Trajneri Bledar Gjeēaj pas ndeshjes ėshtė shprehur pėrgjithėsisht i kėnaqur me formėn e treguar nga ekipi dhe po ashtu edhe pėr lojėn e amerikanėve.

Nė ditėt e ardhshme, drejtuesit e Vllaznisė kanė ndėr mend tė organizojnė edhe tė tjera miqėsore nė mėnyrė qė ekipi tė bėhet gati pėr ndeshjen e parė tė kampionatit qė pritet tė nisė mė 4 shkurt, gjithnjė nėse Federata nuk merr ndonjė vendim pėr shtyrjen e tij.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR EGNATIAN

Vllaznia do tĆ« luajĆ« pasditen e sĆ« premtes ndaj Egnatias sfidĆ«n e rradhĆ« pĆ«r kampionat. …