Monday , 26 October 2020

VLLAZNIA FITON NĖ VLORĖ, POR CUNGU “NGRE ZĖRIN”

Vllaznia ka marrė njė fitore me shumė vlera pasditen e djeshme nė Vlorė ndaj Flamurtarit dhe pėr momentin duket e qetė nė renditje nė kuotėn e 15 pikėve. Goli I malazezit Cicmil ka rezultuar shumė decisiv, edhe pėr atė se shkodranėt kishin ė nga viti 2007 qė nuk fitonin nė kėtė fushė. Pėr kėtė arsye, ky trepikėsh merr edhe mė shumė vlerė, megjithatė nuk e ka ngrohur aq sa duhet trajnerin Armando Cungu i cili pas ndeshjes ėshtė shfaqur shumė i pakėnaqur me lojėn e zhvilluar nga futbollistėt e tij.

Natyrshėm qė ai ka tė drejtė sepse nuk tė rezulton qė tė fitosh shpeshherė me fat siē mund tė ketė ndodhur edhe dje. Pėr tė fituar njė ndeshje, duhet tė djersisėsh shumė nė fushė dhe po ashtu duhet mė shumė pėrgjegjshmėri, ēka nuk ėshtė vėrejtur aq sa duhet nė takimin e djeshėm. Vllaznia, tė mos harrojmė se ka gjetur njė Flamurtar me shumė probleme dhe vėshtirė se do ta gjejė mė nė pozita tė tilla.

Pėr kėto arsye, numri 1 I pankinės shkodrane nuk ka dashur shumė ta trumbetojė kėtė fitore por t’u bėjė tė ditur futbollistėve se asgjė nuk ka mbaruar. Shorti i kampionatit flet nė favor tė tyre sepse kuqeblutė nė 10 ditė do tė luajnė tre ndeshje nė Shkodėr. Fillimisht tė mėrkurėn me Korabin, pastaj fundjavėn qė vjen me Skėnderbeun dhe pastaj fundjavėn tjetėr sėrish me Luftėtarin. Njė short shumė I favorshėm dhe qė do tė ndihmonte shumė skuadrėn tė rregullonte pozitat e saj nė renditje por kjo nuk mund tė ndodhė nėse Vllaznia luan siē luajti dje. Prandaj dhe Cungu ka ngritur zėrin sepse qė tė mėrkurėn pėrballė dibranėve do tė jetė njė sfidė shumė e vėshtirė.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …