Sunday , 29 November 2020

VLLAZNIA FITON POR CUNGU PARALAJMRON DORHEQJEN

Vllaznia ka arritur nj fitore me shum vlera ndaj Flamurtarit me rezultatin 3-2 n nj ndeshje t mendur ku tre golat e fundit jan shnuar nga minuta e 89-t deri n t 93-t, minut kur Pjeshka shnoi golin e fitores pr kuqeblut. Nj ndeshje q rrall mund t prsritet pr nga mnyra e zhvillimit t saj. Bushi ka kaluar n avantazh vlonjatt n minutn e 17-t dhe Hebaj ka barazuar shifrat n minutn e 76-t. N t 89-tn ndrkoh Bakaj shnoi pr Vllaznin dhe duket se ktu ndeshja mbyllet por n minutn e 91-t Bushi shnon dhe barazon rezultatin 2-2. Duket se ndeshja do mbyllej ktu por n minutn e 93-t mbrojtsi Pjeshka me kok drgon topin n rrjet duke i dhn fitoren skuadrs shkodrane. Por pavarsisht ksaj, pas ndeshjes trajneri Cungu shum i mrzitur n mnyr krejt t papritur, deklaron se nuk sht shum i qart nse do t vazhdoj t jet m trajner i Vllaznis apo jo.

Vllaznia n kt mnyr ka fituar nj trepiksh me shum vlera megjithat skuadra nuk ka qetsi dhe pr m tepr tashm sht pr t’u sqaruar edhe e ardhmja e trajnerit Cungu nse do t vazhdoj t punoj srish me kt ekip.