Friday , 27 November 2020

VLLAZNIA FITON POR CUNGU PARALAJMĖRON DORĖHEQJEN

Vllaznia ka arritur njė fitore me shumė vlera ndaj Flamurtarit me rezultatin 3-2 nė njė ndeshje tė ēmendur ku tre golat e fundit janė shėnuar nga minuta e 89-tė deri nė tė 93-tė, minutė kur Pjeshka shėnoi golin e fitores pėr kuqeblutė. Njė ndeshje qė rrallė mund tė pėrsėritet pėr nga mėnyra e zhvillimit tė saj. Bushiē ka kaluar nė avantazh vlonjatėt nė minutėn e 17-tė dhe Hebaj ka barazuar shifrat nė minutėn e 76-tė. Nė tė 89-tėn ndėrkohė Bakaj shėnoi pėr Vllazninė dhe duket se kėtu ndeshja mbyllet por nė minutėn e 91-tė Bushiē shėnon dhe barazon rezultatin 2-2. Duket se ndeshja do mbyllej kėtu por nė minutėn e 93-tė mbrojtėsi Pjeshka me kokė dėrgon topin nė rrjetė duke i dhėnė fitoren skuadrės shkodrane. Por pavarėsisht kėsaj, pas ndeshjes trajneri Cungu shumė i mėrzitur nė mėnyrė krejt tė papritur, deklaron se nuk ėshtė shumė i qartė nėse do tė vazhdojė tė jetė mė trajner i Vllaznisė apo jo.

Vllaznia nė kėtė mėnyrė ka fituar njė trepikėsh me shumė vlera megjithatė skuadra nuk ka qetėsi dhe pėr mė tepėr tashmė ėshtė pėr t’u sqaruar edhe e ardhmja e trajnerit Cungu nėse do tė vazhdojė tė punojė sėrish me kėtė ekip.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …