Tuesday , 29 September 2020

VLLAZNIA FITORE ME VLERA NDAJ FLAMURTARIT

Njė fitore me shumė vlera ka arritur pasditen e sė hėnės Vllaznia ndaj Flamurtarit tė Vlorės. Nė fund tė 90 minutave tė luajtur nė “Reshit Rusi”, kuqeblutė kanė triumfuar me rezultatin 2-1 duke u ngjitur tashmė nė vendin e gjashtė nė renditje me kėtė trepikėsh. Ndeshja ka nisur nė mėnyrė mė tė mirė tė mundshme pėr shkodranėt qė shėnojnė qė nė minutėn e 2-tė me anė tė Cicmil. Mė pas janė miqtė qė administrojnė mė mirė lojėn por pa arritur dot tė shėnojnė.

Nė minutėn e 60-tė ėshtė kapiteni Shtubina qė shėnon njė gol shumė tė bukur duke dyfishuar shifrat dhe kur u mendua se ndeshja do mbyllej kėtu, do tė shėnonte Dushku nė minutėn e 87-tė pėr Flamurtarin por vetėm kaq sepse nuk ka gol tjetėr. Vllaznia arrin tė marrė njė fitore shumė tė rėndėsishme dhe jo mė kot trajneri Cungu e konsideron me tepėr vlera, ndėrsa ai i vlonjatėve ėshtė i mendimit se rezultati i barabartė do tė ishte mė i drejti….

 

Me kėtė fitore, Vllaznia ka arritur tė ngjitet nė kuotėn e 32 pikėve duke kaluar tashmė edhe Laēin nė renditje dhe pėr momentin ėshtė e pozicionuar nė vendin e gjashtė, ēka do tė thotė se vazhdimi i kampionatit do tė jetė mė i qetė pėr tė.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …