VLLAZNIA FITORE ME VLERA NDAJ FLAMURTARIT

Nj fitore me shum vlera ka arritur pasditen e s hns Vllaznia ndaj Flamurtarit t Vlors. N fund t 90 minutave t luajtur n Reshit Rusi, kuqeblut kan triumfuar me rezultatin 2-1 duke u ngjitur tashm n vendin e gjasht n renditje me kt trepiksh. Ndeshja ka nisur n mnyr m t mir t mundshme pr shkodrant q shnojn q n minutn e 2-t me an t Cicmil. M pas jan miqt q administrojn m mir lojn por pa arritur dot t shnojn.

N minutn e 60-t sht kapiteni Shtubina q shnon nj gol shum t bukur duke dyfishuar shifrat dhe kur u mendua se ndeshja do mbyllej ktu, do t shnonte Dushku n minutn e 87-t pr Flamurtarin por vetm kaq sepse nuk ka gol tjetr. Vllaznia arrin t marr nj fitore shum t rndsishme dhe jo m kot trajneri Cungu e konsideron me tepr vlera, ndrsa ai i vlonjatve sht i mendimit se rezultati i barabart do t ishte m i drejti.

Me kt fitore, Vllaznia ka arritur t ngjitet n kuotn e 32 pikve duke kaluar tashm edhe Lain n renditje dhe pr momentin sht e pozicionuar n vendin e gjasht, ka do t thot se vazhdimi i kampionatit do t jet m i qet pr t.

VLLAZNIA U-17 MUND KF SHKODRA DHE SHKON NË FINALE

Vllaznia U17 ka dalë në finale të kampionatit kombëtar të kësaj grupmoshe dhe tashmë pretendon …