Friday , 19 January 2018

VLLAZNIA, FITORE NE FUND ME KAMZEN

Nj fitore shum t vshtir ka arritur mbrmjen e s premtes Vllaznia n Kamz ndaj skuadrs vendase n ndeshjen e vlefshme pr javn e tret t kampionatit kombtar t meshkujve. N fund t takimit ka vendosur nj trepiksh i Mirza Sarajlija dhe vetm fal tij shkodrant kan fituar 71-70. Ndeshja ka qen shum e ekuilibruar q nga fillimi e deri n fund. Perioda e par e ndeshjes do fitohej nga Kamza me rezultatin 20-18. Edhe n t dytn e njjta mnyr loje dhe n fund fiksohet rezultati 13-13 duke br q Kamza Basket t shkoj n pushimin e ndeshjes me dy pik avantazh. N periodn e tret sht srish skuadra vendase q dominon dhe e fiton at me rezultatin 24-12. T krijohet prshtypja se takimi ktu ka prfunduar teksa skuadra e trajnerit Muhametaj udhhiqte me 14 pik avantazh vetm 10 minuta para fundit. Por n kt period t katrt ka ndodhur surpriza. Shkodrant luajn mir dhe arrijn t ngushtojn rezultatin teksa n fund e fitojn at n shifrat 28-13 dhe trepikshi i Sarajlijs vendosin fatin e takimit, duke i dhn fitoren Vllaznis, por kjo ndeshje tregoi se shkodrant nuk do ta ken t leht garn pr titullin kampion. Ajo vrtet udhheq me tre fitore n tre ndeshje t luajtura por gara me Kamza Basket dhe me Tirann nuk do t jet e leht. Nse dje Vllaznia mundi Kamzn, duhet par fati I takimit t ardhshm me ekipin e Tirans. Ai ka qen planifikuar t luhej fundjavn e ardhshme por sht shtyr pr t hnn e dats 10 nntor ngaq deri at dit pallati I sportit Qazim Dervishi do t jet I zn me nj spektakl misesh q do organizohet aty.