VLLAZNIA, FITORE NE FUND ME KAMZEN

Njė fitore shumė tė vėshtirė ka arritur mbrėmjen e sė premtes Vllaznia nė Kamėz ndaj skuadrės vendase nė ndeshjen e vlefshme pėr javėn e tretė tė kampionatit kombėtar tė meshkujve. Nė fund tė takimit ka vendosur njė trepikėsh i Mirza Sarajlija dhe vetėm falė tij shkodranėt kanė fituar 71-70. Ndeshja ka qenė shumė e ekuilibruar qė nga fillimi e deri nė fund. Perioda e parė e ndeshjes do fitohej nga Kamza me rezultatin 20-18. Edhe nė tė dytėn e njėjta mėnyrė loje dhe nė fund fiksohet rezultati 13-13 duke bėrė qė Kamza Basket tė shkojė nė pushimin e ndeshjes me dy pikė avantazh. Nė periodėn e tretė ėshtė sėrish skuadra vendase qė dominon dhe e fiton atė me rezultatin 24-12. Tė krijohet pėrshtypja se takimi kėtu ka pėrfunduar teksa skuadra e trajnerit Muhametaj udhėhiqte me 14 pikė avantazh vetėm 10 minuta para fundit. Por nė kėtė periodė tė katėrt ka ndodhur surpriza. Shkodranėt luajnė mirė dhe arrijnė tė ngushtojnė rezultatin teksa nė fund e fitojnė atė nė shifrat 28-13 dhe trepikėshi i Sarajlijės vendosin fatin e takimit, duke i dhėnė fitoren Vllaznisė, por kjo ndeshje tregoi se shkodranėt nuk do ta kenė tė lehtė garėn pėr titullin kampion. Ajo vėrtetė udhėheq me tre fitore nė tre ndeshje tė luajtura por gara me Kamza Basket dhe me Tiranėn nuk do tė jetė e lehtė. Nėse dje Vllaznia mundi Kamzėn, duhet parė fati I takimit tė ardhshėm me ekipin e Tiranės. Ai ka qenė planifikuar tė luhej fundjavėn e ardhshme por ėshtė shtyrė pėr tė hėnėn e datės 10 nėntor ngaqė deri atė ditė pallati I sportit “Qazim Dervishi” do tė jetė I zėnė me njė spektakėl misesh qė do organizohet aty.

Lexoni dhe kete

LOJTARƋT E VLLAZNISƋ NƋ QENDƋR TƋ MERKATOS

Pezullimi pĆ«r momentin i procesit tĆ« Ankandit tĆ« Klubit tĆ« Futbollit Vllaznia, duket se ka …