Monday , 17 January 2022

Vllaznia futsall fiton 4-1 ndaj Edro Vlora

Vllaznia nė minifutboll nuk ka gabuar pėr herė tė dytė nė kampionat. Nėse javėn e kaluar, barazimi ndaj Tiranės ishte I pafalshėm ngaqė gjatė gjithė kohės skuadra ishte nė avantazh, kėtė herė nuk ka ndodhur kėshtu. Nė ndeshjen ndaj ekipit Edro Vlora tė luajtur pasditen e sė dielės nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, futbollistėt e Vllaznisė janė treguar mė tė saktė dhe kanė fituar 4-1.

Ndeshja ėshtė shoqėruar me rivalitet dhe vetėm nė pjesėn e dytė janė shėnuar tė gjithė golat. I pari ka shėnuar Mlloja ndėrkohė qė ka barazuar Resuli pėr miqtė, megjithatė mė pas do tė vinin tre gola njėri pas tjetrit nga Ēoēja, Mandi dhe Meta duke sigluar kėshtu rezultatin pėrfundimtar nė favor tė Vllaznisė qė rikthehet kėshtu tek fitorja. Pėr trajnerin e kėtij ekipi Ardit Behari, kjo fitore ishte shumė e rėndėsishme sepse ėshtė arritur ndaj njė rivali direkt  dhe tashmė Vllaznia ėshtė ngjitur nė zonėn e plej- ofit.

 

Me fitoren e djeshme, ekipi shkodran ėshtė ngjitur nė kuotėn e 14 pikėve duke e lėnė Edro Vlorėn nė vendin e pestė. Objektivi I Vllaznisė sigurisht qė pėr momentin ėshtė futja nė zonėn pjej- of dhe fakti qė do tė luajė edhe katėr ndeshje nė Shkodėr e bėn plotėsisht tė mundshme kėtė gjė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NISET PƋR STƋRVITJE DREJT ULQINIT

Vllaznia Ć«shtĆ« nisur paraditen e sĆ« mĆ«rkurĆ«s drejt Ulqinit ku do tĆ« stĆ«rvitet pĆ«r pak …