Thursday , 15 April 2021

VLLAZNIA GATI PER TITULLIN e 20-te KAMPION N BOKS

Prgatitjet e ekipit t boksit t Vllaznis pr kampionatin kombtar t boksit q do t startoj t premten pasdite, kan hyr tashm n fazn prfundimtare. Sportistt duken t gatshm pr t prballuar me sukses kt kampionat dhe natyrisht q pritshmria tek to sht e madhe pr ti dhuruar Shkodrs titullin e 20-t kampion.

Trajneri i Vllaznis Zef Gjoni, n nj intervist pr televizionin ton ka br t ditur se gjithka sht gati tashm pr kt kampionat dhe me ndihmn edhe t tifozve shkodran, ky ekip do ta arrij objektivin q i ka vn vetes.

Finalet e kampionatit t boksit zhvillohen pr tre dit me rradh n pallatin e sportit Qazim Dervishi duke nisur nga e premtja, t shtunn dhe t dieln n orn 17.00 dhe hyrja e tifozve do t jet falas. Ndrkoh, ky eveniment i rndsishm do t vij n mnyr eskluzive pr teleshikuesit e saj nga televizioni Rozafa.

 

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FITON 92 – 74 ME TIRANËN

Tjetër fitore në kampionat për Vllazninë e basketbollit të meshkujve. Këtë herë ajo ka mundur …