VLLAZNIA “GJUNJEZON” SKENDERBEUN. FITON 1-0

Vllaznia e Armando Cungut mund Skėnderbeun kampion nė fuqi. Skuadra shkodrane ka arritur tė triumfojė ndaj ekipit koēar nė ndeshjen e luajtur pasditen e sė shtunės nė “Reshit Rusi”. Barazimi nė ndeshjen e kupės ka qenė vetėm hapi i parė i suksesit tė Vllaznisė sė Armando Cungut. Nė takimin e sotėm, fatin e ndeshjes e ka vendosur goli I Arlind Kalajės nė minutėn e 67-tė tė takimit dhe ai do tė mbeste nė fuqi deri nė vėrshėllimin e fundit tė gjyqarit Jorgji qė fikson nė kėtė mėnyrė rezultatin 1-0 nė favor tė Vllaznisė. Njė fitore qė tifozėt shkodranė ia dedikojnė trajnerit tė ri tė skuadrės sė tyre, Cungut megjithatė ai vetė nuk ka dėshirė ta konsiderojė tė tillė.

Ndėrkohė pėr trajnerin e skuadrės korēare Mirel Josa, futbollistėt e tij nuk arritėn dot tė zbatojnė detyrat e dhėna dhe pėr rrjedhojė ishin shkodranėt ata qė pėrfituan dhe morėn trepikėshin.

Pas ndeshjes, biznesmeni Ardit Kraja ka akorduar sėrish njė premio prej 5 milionė lekėsh pėr fitoren e Vllaznisė duke shtuar edhe mė shumė entuziasmin e kuqebluve pas kėsaj fitore shumė tė rėndėsishme.

Lexoni dhe kete

PƋRFUNDON BOJKOTI, VLLAZNIA TƋ HƋNƋN RIKTHEHET NƋ STƋRVITJE

Ka mjaftuar nje takim ne mes kapitenit Gilman Lika dhe kryebashkiakes Ademi per te rikthyer …