Saturday , 24 October 2020

VLLAZNIA HUMB NDAJ TIRANS. ELIMINOHET NGA KUPA

Vllaznia n basketboll pr meshkuj gabon rnd n ndeshjen gjysmfinale t kups ndaj Tirans, t luajtur pasditen e s mrkurs n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Prball shum tifozve t saj, skuadra shkodrane ka ln shum pr t dshiruar sidomos n 10 minutat e fundit t ndeshjes kur ka shnuar vetm dy pik dhe nga kjo ka prfituar Tirana q ka fituar me rezultati 71 me 60 duke u kualifikuar pr n finale.

Trajneri Bledar Gjeaj natyrisht q ka dal I zhgnjyer nga ky takim e kt e ka br t qart edhe n prononcimin e tij.

N ndeshjen tjetr gjysmfinale, Kamza Basket ka mundur lehtsisht Partizanin me rezultatin 94 me 57 duke qen ajo finalistja tjetr e ktij edicioni t kups ku do t luaj prball Tirans, pasditen e s enjtes po n pallatin e sportit Qazim Dervishi.Ndeshjet e djeshme por edhe finalja do t transmetohet srish drejtprdrejt nga ana e televizionit Rozafa duke sjell pran shikuesve t vet emocionet e ktyre ndeshjeve.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MËSON TË ENJTËN KUNDËRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, do të mësojë mesditën e …