Saturday , 5 December 2020

Vllaznia humbet edhe ne Kupe, mundet nga Kukesi!

Vllaznia e ka humbur me rezultatin 0 me 2 ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė ndaj Kukėsit Brenda nė “Loro Boriēi” dhe ėshtė thuajse e eliminuara krejtėsisht nga vazhdimi I mėtejshėm I kėtij kompeticioni. Nė njė stadium thuajse tė boshatisur tėrėsisht, fatin e ndeshjes e kanė vendosur sėrish dy gabime trashanike tė mbrojtjes shkodrane. Nė minutėn e 2-tė Pejiē ėshtė I lirė Brenda zonės dhe shėnon me kokė ndėrsa nė minutėn e 9-tė Sykaj shkakton njė 11-metėrsh tė kthyer nė gol nga Lushtaku. Pas pėsimit tė kėtyre dy golave, kuqeblutė janė munduar tė reagojnė, kanė krijuar disa raste shėnimi megjithatė pa sukses. Edhe nė pjesėn e dytė pėrpjekjet nuk kanė munguar, madje edhe Kukėsi ka patur 2-3 raste tė pastra megjithatė nuk do kishte gol tjetėr.

Pėrfundimisht 2-0 pėr Kukėsin qė e ka hedhur hapin e parė nė gjysmėfinale. Pėr trajnerin e Vllaznisė Baldo raineri megjithatė gjėrat janė tė hapura sepse skuadra e tij mund tė shėnojė dy gola nė ndeshjen e kthimit ndėrkohė qė trajneri I Kukėsit Artim Shaqiri e pret tashmė I qetė kualifikimin.

Pas kėsaj humbjes situata nė kampin shkodran rėndohet edhe  mė shumė, humbje kjo qė ishte e katėrta rradhazi ndėrkohė qė I pret tė shtunėn njė tjetėr ndeshje e vėshtirė, kėtė herė me Tiranėn.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA TƋ SHTUNƋN NDAJ BYLISIT NƋ “LORO BORIƇI”

Pas asaj me KukĆ«sin, Vllaznia do tĆ« luajĆ« njĆ« tjetĆ«r ndeshje nĆ« shtĆ«pi. KĆ«shtu, nĆ« …