Friday , 22 October 2021

VLLAZNIA I JEP FUND PĖRGATITORES, NIS TĖ MENDOJĖ PĖR TEUTĖN

Skuadra shkodrane me ndeshjen e kontrollit qė ka zhvilluar paraditen e djeshme, I ka dhėnė fund fazės pėrgatitore tė zhvilluar nė fillim tė sezonit tė ri futbollistik. E nisur nė Shkodėr, ajo u spostua mė pas nė Slloveni, pėr tė pėrfunduar sėrish nė Shkodėr me pėrgatitjet e fundit pėr kampionatin. Pėr kėtė arsye, nga e hėna, Vllaznia nėn drejtimin e trajnerit Zmijani do tė nisin tė mendojnė pėr ndeshjen e parė tė kampionatit, atė qė do tė luajnė nė fundjavė ndaj Teutės nė Durrės. Por ndėrkohė, stafi mjekėsor I kuqebluve ka patur jo pak punė gjatė kėtyre ditėve pasi disa nga lojtarėt titullarė tė skuadrės, kanė shfaqur probleme dėmtimesh. Kėshtu, Bardulla, Krymi, Selmani e Kalaja, vazhdojnė tė zhvillojnė stėrvitje tė diferencuar por tė paktėn dy prej tyre, Bardulla e Krymi, nga dita e nesėrme mendohet qė tė nisin stėrvitjen me grupin dhe tė jenė tė gatshėm pėr sfidėn ndaj durrsakėve. Me to, natyrisht qė do tė shtohen alternativat nė dispozicion tė stafit teknik megjithatė nė ditėt nė vijim mund tė ketė tė tjera ardhje lojtarėsh nga merkatoja e kjo do ta shtonte edhe mė shumė konkurrencėn nė skuadėr

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA NDAJ DINAMOS VETƋM PƋR FITORE

Pas ndeshjeve tĆ« kombĆ«tares, Superliga shqiptare rikthehet tĆ« luajĆ« ndeshjet e javĆ«s sĆ« 5-tĆ« tĆ« …