Saturday , 31 October 2020

VLLAZNIA I RIKTHEHET STERVITJES

Pas dy ditėsh pushim nė fundjavė, ekipi i Vllaznisė paraditen e sotme i ėshtė rikthyer stėrvitjes duke nisur nė kėtė mėnyrė pėrgatitjet pėr ndeshjen e sė shtunės me Skėnderbeun. Trajneri Cungu kishte lėnė pushim futbollistėt tė shtunėn dhe tė dielėn, edhe ngaqė ishte javė pushimi por edhe pėr shkak tė festės sė Pashkėve. Megjithatė tashmė ai ka mbetur pas dhe tė gjithė kanė nisur tė mendojnė pėr takimin e rradhės. Nė seancėn e sotme nuk ka qenė i pranishėm sėrish mbrojtėsi Arbri qė ėshtė nė pritje tė vendimit pėrfundimtar pėr t’iu nėnshtruar operacionit apo jo. Po ashtu, kanė munguar edhe portieri Sherri dhe mbrojtėsi Hakaj qė janė tė grumbulluar me kombėtaren Shpresa.

Pjesė tjetėr e ekipit ėshtė stėrvitur normalisht. Faza e katėrt e kampionatit konsiderohet shumė e rėndėsishme ndonėse Vllaznia pas fitores sė fundit nė Ballsh duket mė e qetė nė renditje por stafi teknik nuk ka dėshirė tė ulė aspak ritmin e stėrvitjes dhe tė angazhimit tė lojtarėve. Edhe ndaj Skėnderbeut kryesues tė kampionatit, ndonėse duket shumė e vėshtirė marrja e pikėve, do tė tentohet njė gjė e tillė. Kuptohet njė barazim do tė ishte shumė mirė dhe Vllaznia ka treguar se kur ka njė vlerėsim maksimal pėr ndeshjen, mund t’ia dalė dhe kėtė e treguan edhe dy takimet e kupės dhe kampionatit qė u zhvilluan nė fund tė muajit janar nė Shkodėr kur ajo arriti njė fitore dhe njė barazim.

Takimi i kėsaj fundjave ėshtė caktuar tė luhet tė shtunėn nė orėn 19.00 nė stadiumin “Skėnderbeu”. Me tė mėsuar pėr kėtė orar, drejtuesit e skuadrės shkodrane por edhe ata tė klubit, kanė shprehur pakėnaqėsinė e tyre sepse nė fakt ėshtė njė orar krejt i papėrshtatshėm pėr ta.

Lexoni dhe kete

ADEMI: 100% E AKSIONEVE TƋ VLLAZNISƋ NƋ SHITJE

Vllaznia e futbollit Ć«shtĆ« e gatshme pĆ«r tĆ« kaluar nĆ« duar tĆ« privatit. Ligji pĆ«r …