Monday , 26 October 2020

VLLAZNIA KALON EDHE KORABIN. E MUND 3-0 NĖ “LORO BORIĒI”

Vllaznia ka arritur njė fitore me shumė vlera pasditen e sė mėrkurės ndaj Korabit me rezultatin 3-0. Njė fitore e thellė qė nė pamje tė parė tregon se ka qenė njė dominim absolut i kuqebluve nė fushėn e lojės por e vėrteta ėshtė se ata janė treguar racionale duke shfrytėzuar mirė rastet e krijuara. ndeshja nė fakt nis mė mirė pėr dibranėt tė cilėt qė nė minutėn e parė arrijnė tė godasin traversėn e portės shkodrane me anė tė Mziut.

Minutat kalojnė dhe nė tė 23-tėn, do tė vinte goli i parė pėr Vllazninė. Kapiteni Shtubina shfrytėzon njė dalje tė gabuar tė portierit Vujadinoviē dhe me kokė e dėrgon topin nė rrjetė. Me kėtė gol do tė mbyllej pjesa e parė. Edhe e dyta nis nė tė njėjtėn mėnyrė. Korabi nuk ka ndėr mend tė heqė dora kollaj nga kėrkimi i pikėve dhe pėr kėtė arsye, sheh herėpashere drejt portės sė Agoviē megjithatė pa rrezikshmėrinė e duhur.

Gjatė kėsaj pjese do tė kemi edhe njė ndėrprerje tė lojės pėr pak minuta pėr shkak tė rėnies sė ndrimit nė “Loro Boriēi” megjithatė asgjė pėr t’u shqetėsuar sa i takon vazhdimit tė saj. Ndėrkohė, kuqeblutė shfrytėzojnė njė tjetėr mundėsi qė u krijohet dhe e dėrgojnė topin sėrish nė rrjetė. Ndodh nė minutėn e 75-tė kur Pepa fut njė top tė bukur nga fundorja pėr Bardullėn qė e shoqėron mirė atė, godet saktė dhe ai pėrfundon nė trekėndėshin e portės mike. 2-0 dhe duket se kėtu ndeshja pėrfundon. Megjithatė nė minutėn e parė shtesė, do tė ketė edhe njė tjetėr gol. Kalaja bėn gjithēka mirė nė krahun e djathtė, pason saktė pėr Tafilin qė shumė pranė portės, e dėrgon topin nė rrjetė. Kėtu mbyllet gjithēka. Vllaznia fiton 3-0 dhe tashmė pret mė e qetė Skėnderbeun ditėn e dielė pėr tė kėrkuar njė tjetėr fitore edhe ndaj kampionėve nė fuqi tė vendit.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …