Thursday , 1 October 2020

VLLAZNIA KAMPIONE E SHQIPĖRISĖ NĖ ATLETIKĖ

Vllaznia nė atletikė pėr meshkuj ėshtė shpallur pasditen e djeshme kampione e Shqipėrisė pėr tė tetin vit rradhazi. Ky ka qenė verdikti i kampionatit tė zhvilluar pėr dy ditė me rradhė nė Elbasan, nė garat e tė cilit kanė dominuar atletėt shkodranė qė kanė grumbulluar mė shumė pikė se ėdo ekip tjetėr dhe pėr kėtė arsye, ata janė shpallur mė tė mirėt edhe pėr kėtė vit. Kryetrajneri i ekipit tė Vllaznisė Albert Marashi nė njė prononcim pėr televizionin Rozafa, ka falenderuar tė gjithė sportistėt dhe trajnerėt pėr kėtė sukses tė rradhės.

Marashi ėshtė ndalur edhe tek atleti Izmir Smajlaj qė edhe nė kėto gara bėri njė paraqitje shumė tė mirė duke u shpallur jo vetėm kampion nė dy gara dhe njėkohėsisht duke u vlerėsuar edhe si sportisti mė i mirė i kampionatit,por edhe pėr rekordin e thyer.

Titulli i tetė kampion rradhazi pėr kėtė ekip sigurisht qė ėshtė njė arritje e madhe dhe tregon pėr punėn e mirė qė bėhet me sportistėt ndonėse nė kushte shumė tė vėshtira stėrvitore.

 

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA E TIRANA NƋ ā€œRESHIT RUSIā€, POR PƋR TƋ PROTESTUAR

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar vijon bojkotin dhe ndeshjet e javes se trete te saj …