Thursday , 24 September 2020

VLLAZNIA- KINOSTUDIO, FINALJA E KUPS PR FEMRA

Vllaznia n futboll pr femra ka siguruar daljen n finalen e Kups s Shqipris pa ndonj vshtirsi t madhe. N ndeshjen gjysmfinale t luajtur paraditen e s shtuns n fushn sportive Reshit Rusi ndaj ekipit Tirana AS, vajzat shkodrane kan fituar me rezultatin e thell 6-0. n pjesn e par jan shnuar tre gola q kan patur pr autore Begollin, Doin dhe Bajraktarin dhe po kaq jan shnuar edhe n t dytn me autore Mujn, Doin dhe Proton.

Prball ktij kundrshtari Vllaznia tregoi edhe njher tjetr se vazhdon t jet m superiore dhe vet trajneri Nikolin Leka shprehet i bindur se edhe finalja do t flas n favor t saj.

N ndeshjen tjetr gjysmfinale, Kinostudio ka mundur 3-2 Apolonin duke u kualifikuar ajo pr n finalen e javs s ardhshme ndaj Vllaznis e cila ende nuk sht vendosur nga Federata se n cilin qytet do t luhet.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SËRISH NË BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

Për të dytën javë me rradhë, futbolli shqiptar vazhdon të bojkotojë kampionatet dhe kështu ka …