Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia ėshtė kualifikuar pėr nė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė ndonėse ka barazuar 0-0 me Kastriotin nė ndeshjen e kthimit tė turit tė dytė. Ky takim ėshtė luajtur pasditen e sė mėrkurės nė stadiumin “Loro Boriēi” dhe nuk ka dhuruar shumė emocione. Trajneri i skuadrės shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullarėt e pikėrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin ndėrsa pjesėn tjetėr tė ekipit e ka mbushur me futbollistė qė nuk kanė luajtur shumė nė kampionat. Pavarėsisht kėsaj, kuqeblutė nuk e kanė dominuar ndeshjen ndoshta nisur edhe nga fakti se kualifikimi ishte siguruar qė nė ndeshjen e parė nė Krujė tė fituar 4-0 prej tyre.

Me kualifikimin e sotėm, Vllaznia kalon nė tetėshe tė Kupės, tur nė tė cilin do tė ketė pėrballė ekipin e Kukėsit. Pėr trajnerin Raineri, ndeshja e sotme nuk kishte shumė rėndėsi ngaqė kualifikimi ishte zgjidhur qė nė ndeshjen e parė. Ndėrsa trajneri i Kastriotit, Alert Alcani ka mbetur i kėnaqur me paraqitjen e skuadrės sė tij nė ndeshjen e parė qė ai e drejton.

Ndeshjet e kupės tashmė do i lėnė vendin atyre tė kampionatit teksa ditėn e shtunė Vllaznia do tė presė nė Shkodėr ekipin e Flamurtarit dhe ditėn e nesėrme do tė mėsohet zyrtarisht nėse kjo ndeshje do tė luhet me tifozė apo jo sepse drejtuesit e klubit kanė ndėr mend tė paguajnė pėr dėnimin e mbetur dhe tė rikthejnė tifozėt nė shkallėt e stadiumit

Lexoni dhe kete

ƇIKLISTƋT E VLLAZNISƋ GATI PƋR KAMPIONATIN KOMBƋTAR

ƇiklistĆ«t e VllaznisĆ« mbyllĆ«n me sukses trofeun ā€œKorƧaā€ ku dominuan nĆ« tĆ« tre etapat e …