Wednesday , 29 September 2021

VLLAZNIA- KUKĖSI SHTYHET PĖR TĖ ENJTEN NĖ ORĖN 19.00

Ndeshja Vllaznia- Kukėsi, e vlefshme pėr javėn e parė tė Superligės shqiptare, nuk do tė luhet ditėn e mėrkurė siē ishte planifikuar, por tė enjten. Vendimi ėshtė marrė nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila e kushtėzuar nga shtyrja e ndeshjes sė kombėtares shqiptare ndaj Maqedonisė, I ka dhėnė mundėsinė punonjėsve tė stadiumit pėr ta kthyer nė normalitet fushėn e kėtij impianti sportiv dhe pėr kėtė arsye, takimi ndaj kukėsianėve ėshtė shtyrė pėr ditėn e enjte. Orari ndėrkohė nuk do tė ndryshojė, do tė luhet nė orėn 19.00. ndryshe nga sa mund tė jetė hamendėsuar, kjo ndeshje do tė luhet nė stadiumin “Loro Boriēi” dhe jo nė “Reshit Rusi”. Klubi Vllaznia ka nisur pėrgatitjet pėr kėtė ndeshje dhe ditėn e sotme ka publikuar edhe ēmimet e biletave pėr tė. Kėshtu, njė biletė nė tribunėn qendrore, pikėrisht nė zonėn VIP do tė kushtojė 1 mijė lekė tė reja ndėrsa nė tribunat A dhe B, po tė tribunės qendrore, biletat do tė kushtojnė nga 500 lekė. Ndėrkohė, njė biletė nė tribunėn pėrkarshi do tė kushtojė 400 lekė tė reja ndėrsa ēmimet e biletave nė tribunat pas porte do tė kushtojnė nga 200 dhe 300 lekė tė reja. Siē shikohet, ēmimet e biletave pėr kėtė ndeshje tė parė tė kėtij kampionati janė shumė tė logjikshme dhe drejtuesit e klubit kanė vendosur nė kėtė mėnyrė qė t’u japin mundėsinė tifozėve shkodranė tė jenė nė shkallėt e stadiumit “Loro Boriēi” pėr tė mbėshtetur skuadrėn e tyre tė zemrės. Vllaznia natyrisht qė nuk do ta ketė tė lehtė ndaj Kukėsit qė mendohet tė jetė pretendent pėr titullin kampion por natyrisht qė kjo nuk do tė thotė se ajo nuk do tė kėrkojė fitoren e kėsaj ndeshje pėr t’I bėrė njė nisje tė mriė kampionatit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 1 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Java e dytĆ« e kampionateve tĆ« moshave nĆ« futboll ka dhuruar dy sfida nĆ« mes …