Monday , 24 February 2020

VLLAZNIA- LAĒI LUHET TĖ SHTUNĖN ORA 16.00 NĖ KRUJĖ

Prishja e tribunės qendrore tė stadiumit “Loro Boriēi” e bėn tė pamundur zhvillimin e ndeshjeve tė mbetura tė Vllaznisė nė kėtė impiant sportiv. Nė fakt, kishte njė ide pėr zhvillimin e dy ndeshjeve tė mbetura, asaj ndaj Laēit dhe Skėnderbeut nė kėtė stadium por nė fakt kjo nuk ėshtė e lejueshme sepse prishja e tribunės qendrore nuk ėshtė shoqėruar me rrethimin e kėsaj pjese nga firma ndėrtuese dhe pėrpos kėsaj, mungesa e tribunės VIP dhe ajo e gazetarėve, nuk lejon plotėsimin e kushteve tė pėrshtatshme pėr zhvillimin e njė ndeshje kampionati. Nė kushte tė tilla, drejtuesit e klubit Vllaznia nė bashkėpunim edhe me Federatėn Shqiptare tė Futbollit janė munduar tė zgjedhin edhe vendin se ku do tė luhej ndeshja e rradhės me Laēin. Ndonėse kishte dy alternativa, ato tė Krujės dhe Kukėsit, nė fund ėshtė zgjedhur qė kjo ndeshje do tė luhet ditėn e shtunė nė orėn 16.00 nė stadiumin e qytetit tė Krujės. Pavarėsisht kėtij fakti, skuadra shkodrane ka vijuar normalisht me pėrgatitjet e saj pėr kėtė sfidė dhe trajneri Zmijani ėshtė i vendosur pėr tė bėrė mė tė mirėn e mundshme nė kėtė ndeshje pėr tė kėrkuar marrjen e fitores. Madje, jo vetėm nė ndeshjen e sė shtunės por edhe nė dy ndeshjet e mbetura, ato ndaj Partizanit dhe Skėnderbeut, tė bėjnė mė tė mirėn pėr tė treguar vlerat e veta. Kuqeblutė dhe tifozėt shkodranė kanė humbur edhe mundėsinė e shijimit tė shpalljes kampion tė Skėnderbeut pas ndeshjes sė fundit tė kampionatit qė duhej tė ishte luajtur nė “Loro Boriēi” megjithatė kjo nuk ėshtė shqetėsim pasi e rėndėsishme ėshtė fillimi sa mė parė i punimeve nė stadium.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPƋN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia nĆ« futboll pĆ«r femra dominon edhe nĆ« minifutboll dhe ka fituar edhe tĆ« parĆ«n …