Friday , 15 January 2021
Breaking News

VLLAZNIA LĖ ULQININ DHE RIKTHEHET NĖ SHKODĖR

Pasditen e sė mėrkurės ekipi i Vllaznisė ka lėnė Ulqinin dhe ėshtė rikthyer sėrish nė Shkodėr ku do tė vazhdojė pėrgatitjet pėr  ndeshjen e parė tė kėtij viti, atė qė do tė zhvillohet me Kukėsin javėn e ardhshme nė “Loro Boriēi”. Kuqeblutė kanė qėndruar nė Mal tė Zi pėr njė periudhė 10 ditore pėr t’i dhėnė dorėn e fundit stėrvitjeve pėr gjysmėn e dytė tė sezonit.

Gjėrat nė fakt nuk kanė shkuar ashtu si duhet pėr skuadrėn shkodrane sepse fillimisht ndikoi ulja e temperaturave dhe rėnia e borės dhe kjo bėri qė disa prej seancave tė zhvilloheshin nė salla tė mbyllura. Por jo vetėm kaq. Ditėt e fundit disa prej futbollistėve kanė kaluar njė gjendje gripale dhe kuptohet qė kjo i ka prishur jo pak planet e stafit teknik. Madje, kjo ka qenė arsyeja pse ekipi i Vllaznisė do tė rikthehet tė mėrkurėn nė Shkodėr sepse ideja ka qenė qėndrimi i tij nė Ulqin deri nė fund tė kėsaj jave pėr shkak tė shtyrjes njė javė tė nisjes sė kampionatit.

Nga ana tjetėr, gjatė kėtyre ditėve me kuqeblutė ėshtė provuar edhe mbrojtėsi me pasaportė belge Mulemo pėr tė cilin me siguri do tė jetė trajneri Cungu qė do tė vendosė pikėrisht sot, pėr tė vijuar provėn apo do tė largohet por shanset janė qė tė ndodhė kjo e fundit. Nė kėtė mėnyrė, merkatoja e kėsaj skuadre ka mbetur pėr momentin nė vend-numėro megjithatė duhet pritur deri nė fund tė afatit pėrfundimtar tė saj sepse puna do tė vazhdojė pėr gjetjen e ndonjė lojtari cilėsor. Kuptohet qė do tė jetė shumė e vėshtirė pėr njė gjė tė tillė sepse tashmė ēdo gjė po shkon drejt fundit e pėr kėtė arsye, stafi teknik I Vllaznisė ėshtė duke I bėrė planet me kontigjentin aktual qė ka nė dispozicion.

Lexoni dhe kete

ADILI: VLLAZNIA PƋR REZULTAT POZITIV EDHE NDAJ KUKƋSIT

Vllaznia po bĆ«n mirĆ« nĆ« kampionat dhe kryeson me meritĆ« renditjen pas javĆ«s sĆ« 13-tĆ« …