Wednesday , 23 September 2020

Vllaznia “likuojdon” edhe Partizanin ne “Qemal Stafa”

Ekipi i Vllaznis pasditen e s mrkurs ka zhvilluar ndeshje kundr ekipit t Partizanit. Formacioni q trajneri Ranjeri ka hedhur n fush sht Selimaj, Gocaj, Beqiri, Sykaj, Boci, Tafili, Krymi, Dema, Shtubina, Kalaja dhe Sosa. Ekipi q n minutat e para ka sulmuar dhe ka qn n fillim t golit. Ka qn Tafili ai q ka zhbllokuar rezultatitn n minuten e 36 t pjss s pare. Lojtart kan krkuar t dyfishojn rezultatin n pjesn par por ka qn e kot pasi pjesa e par sht mbyllur me rezultatin 1 me 0.

Gjat pjess s dyt ekipi I Partiznit ka krkuar golin pr t barazuar rezultatin, por ka qn Shtubina q n minutn e 67 ka rrezikuar, por nuk ka prfunduar n rrjet. Ne minuten 71 ekipi I Partizanit rrezikon por sht portjeri Selimaj ai q nuk lejon barazimin e rezultatit. Zevendsimi I dyte q sht br n kampin shkodran aht duk nxjerr Demen dhe duke future n loj Krujn. Ne kt fitore nj merit t padiskutueshme ka portjeri Selimaj I cili ka qn heroi I kesaj ndeshjeje me topat e groshtuar. Me golin e Tafilit ne minuten e 36 pwrfundon ky takim. Kjo fitore e skuadrs s Vllaznis rrit m shum entuziazmin n kampin kuqeblu.

Fitorja e sotme e Vllaznis e ngjit kt skuadr n kuotn e 23 pikve duke sjell edhe m shum qetsi n kampin shkodran. Ndeshja esht zhvilluar n nj terren shum t kq, m shum ngjante me nj fush beteje se sa me nj fush futbolli. Ndrkoh q Klubi shumesportesh Vllaznia ka vendosur 4 autobus falas pr tifozat kuqeblu q kan udhtuar pr t mbshtetur ekipin e tyre.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SËRISH NË BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

Për të dytën javë me rradhë, futbolli shqiptar vazhdon të bojkotojë kampionatet dhe kështu ka …