VLLAZNIA MBYLL MERKATON PA NDONJE SURPRIZĖ

Vllaznia e ka mbyllur pa ndonjė surpizė merkaton e dimrit. Nė fakt pritej deri nė fund ardhja e ndonjė sulmuesi cilėsor por nuk ka ndodhur kėshtu. Nė stėrvitjen e sė hėnės ka qenė I pranishėm edhe sulmuesi 33 vjeēar serb Sllobodan Dinēiē. Shtatėtlartė por I papėrgatitur fizikisht dhe pėr kėtė arsye, trajneri Cungu ka vendosur ta kthejė mbrapsht atė.

I vetmi qė ka firmosur nė kėtė ditė tė fundit tė mbylljes sė merkatos ka qenė mbrojtėsi shqiptaro- malazez Ronaldo Rudoviē. 19 vjeēari ėshtė pėlqyer nga ana e stafit teknik tė kuqebluve dhe pėr kėtė arsye, drejtuesit e klubit I kanė ofruar njė kontratė afatgjate duke besuar nė aftėsitė e kėtij lojtari. Ai konsiderohet njė futbollist me perspektivė, nisur edhe nga konstruksioni fizik por edhe nga fakti se pėrveēse nė mbrojtjes, mund tė luajė edhe si mesfushor shkatėrrues.

Ndėrkohė, po gjatė ditės sė hėnė, kanė vazhduar negociatat pėr blerjen e kartonit tė futbollistit Esin Hakaj nga klubi Partizanit. Ky I fundit kishte bėrė njė ofertė zyrtare pėr kėtė lojtar, duke ofruar njė shumė financiare por edhe 50 % tė vlerės financiare nė rast shitje tė tij. Megjithatė, drejtuesit e klubit shkodran nuk e kanė marrė parasysh kėtė ofertė, duke besuar nė aftėsitė e kėtij lojtari dhe fakti se konsiderohet njė element I perspektivės. Merkatoja e dimrit nė kėtė mėnyrė mbyllet me shumė largime nga Vllaznia tė futbollistėve tė panevojshėm ndėrkohė qė kanė ardhur Endri Vrapi, Alsid Tafili, Arenc Dibra dhe Ronaldo Rudoviē.

Lexoni dhe kete

PƋRFUNDON BOJKOTI, VLLAZNIA TƋ HƋNƋN RIKTHEHET NƋ STƋRVITJE

Ka mjaftuar nje takim ne mes kapitenit Gilman Lika dhe kryebashkiakes Ademi per te rikthyer …