VLLAZNIA ME MUNGESA NĖ DURRĖS POR KĖRKON FITOREN

Pas fitores me Skėnderbeun nė ndeshjen e parė tė fazės sė tretė tė kampionatit, Vllaznia do tė kėrkojė njė tjetėr rezultat pozitiv. Kėtė herė nė Durrės ndaj Teutės vendase nė takimin qė do tė luhet ditėn e dielė ne oren 17.00. Megjithatė nuk do tė jetė e lehtė, edhe pėr shkak se kundėrshtari do kėrkojė edhe ai fitoren, por edhe sepse tek kuqeblutė do tė ketė dy mungesa tė rėndėsishme. Bėhet fjalė pėr atė tė dy mesfushorėve, Jetmir Sefa dhe Ardit Krymi.

Tė dy ata janė ndėshkuar me kartona tė verdhė nė takimin ndaj korēarėve, kartona qė kanė qenė tė tretit pėr ta dhe pėr rrjedhojė do tė jenė tė pezulluar pėr takimin e rradhės. Nisur nga ajo ēfarė ėshtė parė nė dy seancat e para tė kėsaj jave, trajneri Cungu i ka gati zėvendėsuesit e kėtyre dy futbollistėvė. Kėshtu nė vendin tė Sefės do tė jetė Tafili ndėrsa surpriza ėshtė shqiptaro- malazezi Rudoviē.

I sapoardhur tek kuqeblutė, 19 vjeēari qė ėshtė i gjatė 1 meter e 96 centimetra, pritet tė jetė nė rolin e mesfushorit shkatėrrues. Ai luan edhe nė qendėr tė mbrojtjes megjithatė luan edhe njė repart mė pėrpara dhe aty pritet tė luajė. Tė tjerėt do jenė po ato qė luajtėn edhe ndaj Skėnderbeut, duke nisur nga portieri Dragojeviē e me rradhė, Arbri, Cicmil, Vrapi, Marku, Bardulla, Shtubina, Ēinari dhe Kalaja. Me kėtė 11-she, Vllaznia do tė kėrkojė tė marrė pikė edhe nė “Niko Dovana” dhe te gjithe jane te bindur se mund t’ia dalin.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKƋT

Kampionati i SuperligĆ«s rikthehet tĆ« mĆ«rkurĆ«n me ndeshjet e javĆ«s sĆ« 27-tĆ« dhe nĆ« VlorĆ«, …