Wednesday , 19 December 2018

VLLAZNIA MERR NJË TJETËR FUTBOLLIST. FIRMOS ME ERGIS MERSININ

Ergis Mersini është blerja e tretë e Vllaznisë. Mesfushori gjirokastrit që ka qenë pjesë e Flamurtarit deri para pak ditësh, ka firmosur pasditen e së mërkurës kontratën me klubin shkodran duke qenë kësisoj futbollisti më I ri I kuqebluve dhe më pas është prezantuar para gazetarëve duke premtuar të bëjë më të mirën për skuadrën shkodrane.

Me ardhjen e Mersinit shkon në tre numri I blerje të Vllaznisë bashkë me Sukajn e Berishën por mendohet që të të mos jetë I fundit sepse në ditët e ardhshme pritet edhe një tjetër futbollist të bëhet pjesë e kuqebluve.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA “HEQ QAFE” EDHE APOLONINË, E MUND 6-1

Tjetër fitore për ekipin e Vllaznisë së femrave në kampionat, duke mundur një tjetër pretendente …