Saturday , 24 October 2020

VLLAZNIA MERR PJESĖ NĖ “KUPĖN E FLAMURIT” NĖ MAQEDONI

Vllaznia nė volejboll pėr meshkuj do tė marrė pjesė nė kupėn e organizuar nga shqiptarėt e Maqedonisė me rastin e festės sė Flamurit, madje dhe emėrtimi i kėtij turneu ėshtė “Dita e Flamurit na bashkon nė Uskanė”. Ajo do tė zhvillohet ditėn e dielė dhe tė hėnė dhe nė tė do tė marrin pjesė 4 ekipe shqiptare, pikėrisht Shutova e Kėrēovės, Vllaznia e Shkodrės dhe dy ekipe kosovare. Pikėrisht pėr shkak tė kėtij turneu, ekipi shkodran ka bėrė edhe njė ndryshim nė kalendarin e ndeshjes sė kėsaj jave tė kampionatit shqiptar. Ai duhet tė luante nė “Qazim Dervishi” me ekipin e Elbasanit, por me mirėkuptimin e kėtij tė fundit dhe me aprovimin e Federatės Shqiptare tė Volejbollit ėshtė rėnė dakord qė kjo ndeshje tė luhet nė Elbasan dhe fazėn tjetėr pastaj nė Shkodėr.

Nė kėtė mėnyrė volejbollistėt shkodranė mesditėn e sė shtunės do tė luajnė ndeshjen e kampionatit dhe mė pas do tė marrin rrugėn drejt Maqedonisė pėr tė marrė pjesė nė kėtė turne. Katėr ekipet pjesmarrėse pra janė tė tre shteteve, Maqedonisė, Shqipėrisė dhe Kosovės. Ekipi vendas dhe organizator i kėtij turneu, Shutova e Kėrēovės do tė pėrfaqėsojė Maqedoninė, Vllaznia pėrfaqėson Shqipėrinė ndėrsa Kosova do tė pėrfaqėsohet me Drenicėn e Skėnderajt dhe Luboteni i Ferizajt.

Ndeshjet gjysmėfinale do tė zhvillohen ditėn e dielė sipas shortit qė do tė hidhet po atė ditė ndėkohė qė finalja pastaj do tė zhvillohet pikėrisht tė hėnėn, mė 28 nėntor, ditėn e Flamurit. Njė aktivitet shumė domethėnės dhe jo mė kot, edhe drejtuesit e Vllaznisė e kanė vlerėsuar seriozisht propozimin e ardhur duke i thėnė menjėherė “po” dhe natyrisht qė pėrveēse pėr tė marrė pjesė, do tė kėrkojnė edhe ta fitojnė kėtė turne.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MƋSON TƋ ENJTƋN KUNDƋRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e ShqipĆ«risĆ« nĆ« futboll pĆ«r femra, Vllaznia e ShkodrĆ«s, do tĆ« mĆ«sojĆ« mesditĆ«n e …