Tuesday , 29 September 2020

VLLAZNIA MIQESORE ME ADEN DITEN E SHTUNE

Ndėrprerja e kampionatit pėr shkak tė ndeshjes qė kombėtarja shqiptare e futbollit do tė zhvillojė ditėn e dielė ndaj Armenisė, do tė shfrytėzohet nga ekipi I Vllaznisė pėr tė zhvilluar njė ndeshje miqėsore. Pėr kėtė arsye, trajneri Luan Zmijani ka vendosur qė ditėn e shtunė tė luajė ndaj Adės sė Velipojės. Ende nuk ėshtė pėrcaktuar orari I zhvillimit tė saj dhe po ashtu edhe vendi, nėse do tė luhet nė stadiumin “Loro Boriēi”, apo nė fushėn sportive “Reshit Rusi”.

E rėndėsishme ėshtė qė kjo miqėsore do tė shėrbejė si test pėr tė dy ekipet pėr tė parė gjendjet e tyre nė prag tė rinisjes sė ndeshjeve qė kanė mbetur pėr t’u luajtur deri nė fund tė kampionateve. Kjo ndėrprerje e ndeshjeve zyrtare ka ardhur nė fakt nė njė moment tė pėrshtatshėm pėr ekipin e Vllaznisė. Disa futbollistė tė saj kanė qenė nė periudhėn e rehabilitimit pas dėmtimeve qė kanė patur dhe kjo periudhė pushimi, do t’u japė atyre mundėsinė pse jo tė rikuperohen pėr ndeshjen e ardhshme me Teutėn qė do tė luhet javėn e ardhshme. Numri I lojtarėve tė dėmtuar nė fakt nuk ka qenė I vogėl sepse me probleme kanė qenė sulmuesi Soza e me rradhė, Baci, Bardulla, Kraja, Hakaj e Krymi.

Disa prej tyre pritet tė jenė tė gatshėm pėr takimin me durrsakėt. Sa I takon miqėsores me Adėn, trajneri Zmijani kuptohet qė do tė testojė tė gjithė futbollistėt pėr tė parė formėn e gjithėsecilit sepse nga pėrvoja e kėtyre ndeshjeve tė fundit, shohim qė ai ėshtė duke I dhėnė mundėsinė tė gjithė futbollistėve pėr tė luajtur dhe kėshtu do tė ndodhė edhe nė tetė ndeshjet e mbetura deri nė fund tė sezonit.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …