Wednesday , 20 June 2018

VLLAZNIA MPOSHTET EDHE NGA KAMZA, HARRON TE FITOJE

Vllaznia ka zhgënjyer përsëri në ndeshjen e rradhës. Në javën e 6-të të Kategorisë Superiore shkodranët janë mposhtur me rezultatin 1 – 0 nga Kamza. Një tjetër ndeshje e dobët për kuqeblutë, që u mposhtën edhe nga një ekip i sapongjitur në Kategorinë Superiore.

Nuk ka mjaftuar as mbështetja e kryebashkiakes dhe presidentes së Vllaznisë, Voltana Ademi, që ekipi të bëjë kthesën, duke marrë një tjetër rezultat negativ. Një rezultat që do të ndikojë së tepërmi në ecurinë e skuadrës në ndeshjet në vazhdim.

Vllaznia kishte mundësi për të kaluar e para në avantazh në minutën e 20-të, por Kalaja përballë portjerit godet dobët me kokë, nga një top të kthyer nga shtylla horizontale. Ndërkohë, nga ana tjetër, Kamza pas disa përpjekjeve për të kaluar e para në avantazh do të gjente golin e fitores vetëm në minutën e 88-të.

Demir Imeri do të gjuante nga një distancë e largët dhe topi do të devijohej nga mbrojtësi Pjeshka, duke gjetur të papërgatitur portjerin Sherri. Me këtë humbje, Vllaznia zbret në vendin e 8-të me vetëm 5 pikë pas gjashtë javësh kampionat.

LIKA: VLLAZNINË E RRËZUAN NJERËZ TË FUQISHËM NË SHKODËR

Kapiteni I Vllaznisë Gilman Lika për herë të parë pas një muaji nga rënia e …