Tuesday , 27 October 2020

VLLAZNIA MUND 1-0 TEUTN. VENDOS GOLI I VRAPIT

Nj kryevepr e Endri Vrapit n minutn e 41-t, i ka mjaftuar Vllaznis q t fitoj ndaj Teuts n ndeshjen e vlefshme pr javn e tet t Superlig. lojtari kryeqytetas i aktivizuar si titullar n kt takim, ka ekzekutuar sakt nj goditje dnimi duke e drguar topin n rrjet dhe pikrisht ky gol do t ishte i vetmi i ksaj ndeshje t fituar nga kuqeblut me rezultatin 1-0. N ndryshim nga ndeshja e kaluar me Lain, kt her sht vrejtur nj paraqitje krejt ndryshe e skuadrs shkodrane e cila e ka dominuar takimin n t gjitha drejtimet dhe e ka merituar fitoren. Kt gj e ka pranuar edhe vet trajneri i Teuts Roberto evoli pas ndeshjes ndrsa pr trajnerin e Vllaznis Armando Cungu, ishte nj fitore kthese pr t ardhmen.

Me fitoren e sotme, skuadra shkodrane tashm duket disi m e qet n renditje megjithat ky trepiksh do t jet natyrisht edhe nj motiv m shum pr t br m t mirn e mundshme edhe n takimin e javs s ardhshme n kryeqytet ndaj Tirans.

Lexoni dhe kete

FRANC ASHIKU SHPALLET SËRISH KAMPION NË SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku është shpallur sërish kampion i Shqipërisë. Ky është verdikti i dalë …