VLLAZNIA, MUNDĖSI PĖR TĖ OFRUAR LOJTARĖ DERI ME 15 SHKURT

Merkatoja e dimrit ėshtė mbyllur mbrėmjen e sė hėnės dhe futbollist I fundit I federuar nga drejtuesit e Vllaznisė ka qenė mbrojtėsi 19 vjeēar shqiptaro- malazez Ronaldo Rudoviē. Kuqeblutė nė kėtė mėnyrė kanė mbetur pa gjetur njė sulmues nė kėtė merkato por kjo nuk do tė thotė se nuk do kėrkojnė sėrish. Kėtė mundėsi ia jep njė rregull qė Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrė sė fundi nė bazė tė tė cilit, tė gjithė klubet qė kanė edhe ekipe B, ndėr to edhe Vllaznia, kanė mundėsi tė ofrojnė sėrish futbollistė deri mė datėn 15 shkurt.

Kjo do tė thotė se nėse drejtuesit e klubit shkodran gjejnė njė sulmues tjetėr, e rregjistrojnė atė nė ekipin B por pa problem ai mund tė luajė tek ekipi I parė sepse rregulli ėshtė qė pesė futbollistė nga ky ekip mund ta bėjnė kėtė gjė. Nė kėtė mėnyrė, drejtuesit kuqeblu janė vėnė edhe njėherė tjetėr nė lėvizje pėr gjetjen e ndonjė sulmuesi tjetėr. Shanset janė tė pakta megjithatė ka ende shpresė. Kuptohet bėhet fjalė pėr futbollistė tė huaj sepse tė kampionatit shqiptar janė tashmė tė gjithė me kontrata.

Njė tjetėr shans ėshtė qė edhe shkodrani Arsid Kruja tė federohet me Vllazninė, gjithmonė nėse arrin tė marrė njė pėrgjigje nga FIFA pėr shkėputjen e tij nga klubi arab. Megjithatė trajneri Cungu e ka fokusuar punėn e tij tashmė tek pėrgatitjet pėr ndeshjen e rradhės, atė qė do tė luajė ditėn e dielė nė orėn 17.00 nė Durrės ndaj Teutės ku natyrisht do tė kėrkohet rezultat pozitiv.

Lexoni dhe kete

PƋRFUNDON BOJKOTI, VLLAZNIA TƋ HƋNƋN RIKTHEHET NƋ STƋRVITJE

Ka mjaftuar nje takim ne mes kapitenit Gilman Lika dhe kryebashkiakes Ademi per te rikthyer …