Tuesday , 19 November 2019

VLLAZNIA MUNDET 1-2 EDHE NGA TEUTA

Vllaznia ka psuar nj tjetr humbje n kampionat duke I rnduar dhe m shum pozitat e saj n renditje. Pasditen e s diels ajo sht mundur me rezultatin 1-2 nga Teuta n ndeshjene luajtur n stadiumin Loro Borii. Fatet e ktij takimi jan vendosur n minutn e 22-t kur mbrojtsi Antonio Marku sht ndshkuar me kartonin e dyt t verdh dhe pr rrjedhoj ka marr edhe t kuqin. Goditja e dnimit e ardhur nga ky moment, ka sjell edhe golin e par t durrsakve, shnuar nga Deliallisi. N minutn e 32-t, Magallanes do t shnonte edhe golin e dyt duke fundosur kuqeblut. Pjesa e par do mbyllej 2-0 pr Teutn. N fillimin e pjess s dyt, Soza do t ngushtonte shifrat n minutn e 47-t, por vetm kaq sepse ata nuk kan forc pr m shum. N pjesn e dyt, do t kishte edhe tre kartona t tjer t kuq, dy pr Teutn kur jan ndshkuar Nika dhe Pepa ndrkoh q n fund t ndeshjes ka marr kartonin e dyt t verdh edhe Gocaj pr Vllanzin. Prfundimisht Teuta ka fituar 2-1 brenda n Shkodr duke ia rnduar edhe m shum pozitat kuqebluve por trajneri I saj Baldo Raineri, ndons pritej t jap dorheqjen, nuk e ka dhn at por ka thn se do vazhdoj punn ndrkoh q trajneri I Teuts Hasan Lika sht shprehur I knaqur pr marrjen e fitores n Shkodr..

Vllaznia ka mbetur me vetm 8 pik n tabeln e renditjes duke mbajtur tashm vendin e tet megjithat e ardhmja nuk duket shum pozitive pr kt skuadr.

VOLEJBOLL/ VLLAZNIA RIGJEN FITOREN, MUND 3-1 SKËNDERBEUN

Pas humbjes javën e kaluar në Tiranë ndaj Farkës, ekipi i Vllaznisë në volejboll për …