Tuesday , 29 September 2020

VLLAZNIA MUNDET 75-82 NGA KAMZA BASKET

Basketbollistėt e Vllaznisė janė mundur pasditen e se premtes brenda nė Shkodėr nga kundėrshtari i tyre i gjysmėfinales sė play off-it, Kamza Basket. Nė fund tė takimit tė luajtur nė “Qazim Dervishi” ėshtė fiksuar rezultati 82-75 pėr miqtė qė e kanė merituar fitoren. Ato e kanė udhėhequr rezultatin nga sekonda e parė e deri nė fund.

Nė fakt tek shkodranėt pritej me interes kjo ndeshje ngaqė do tė aktivizohej pėr herė tė parė me to edhe amerikani i dytė i sapoardhur Antoni Boker por nė fakt paraqitja e tij e parė ka qenė zhgėnjyese. Ai jo vetėm qė nuk ka treguar asgjė tė mirė nė lojė por edhe ėshtė dėmtuar nė periodėn e tretė dhe ka braktisur fushėn. Kamza Basket ndėrkohė duke luajtur mė qetė, e mbylli periodėn e parė 22-15 ndėrsa nė tė dytėn Vllaznia fiton 24-22 por gjithsesi miqtė shkojnė nė pushim me 5 pikė avantazh. Pritej qė nė periodėn e tretė gjėrat tė pėrmbyseshin por nuk do ndodhte kėshtu.

Njė 10 minutėsh pėr t’u harruar ndėrkohė qė Kamza e fiton atė 22-11 dhe nė rradhėt e saj spikat shkodrani Robert Shestani qė ėshtė edhe pikashėnuesi mė i mirė i ndeshjes. Kėtu duket se ndeshja mbyllet por nė fakt perioda e katėrt do sillte shumė emocione. Shkodranėt arrijnė tė shėnojnė deri nė 12 pikė ndėrsa kamzalinjtė asnjė dhe rezultati ngushtohet por vetėm kaq sepse gjėrat pėrmbysen dhe Kamza do ta fitonte krejt ndeshjen 82-75. Vllaznia nga ana e saj shfaqi shumė probleme sidomos nė lojėn mbrojtėse dhe nėse nuk e rregullon atė, patjetėr qė do tė ketė probleme nė play- off.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …