VLLAZNIA NDAL EDHE PARTIZANIN, BARAZIM 1-1

Barazim 1-1 ndaj Partizanit dhe Vllaznia nė kėtė mėnyrė pas Skėnderbeut, ndal edhe njė tjetėr ekip pretendent pėr titull. Ndeshja e zhvilluar pasditen e sė shtunės nė ”Reshit Rusi” ka patur brenda emocione por edhe tension. Miqtė kishin ardhur me objektivin e qartė pėr ta fituar me ēdo kusht ndeshjen, duke patur ndoshta edhe ndihmėn e gjyqtarėve.

Loja e zhvilluar nė fakt nuk ėshtė ngjitur nė lartėsinė e duhur. I pari rast pėr Partizanin, do tė ishte ai i golit. Ibrahimi gjuan fort nga jashtė zone, portieri Dragojeviē hidhet me vonesė dhe topi pasi godet shtyllėn, kthehet dhe pėrplaset nė shpinėn e portierit tė Vllaznisė duke pėrfunduar tek Raēiē qė i qetė e dėrgon atė nė rrjetė. Njė gol i papritur qė i gjen tė papėrgatitur vendasit. Ata reagojnė me shumė vonesė. Nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė, Bardulla nga njė goditje dėnimi, godet topin nė traversė. Loja vazhdon dhe Vrapi nė shtesė pengohet nė mėnyrė tė parregullt brenda zonės por gjyqtari Meta nuk akordon 11-metėrsh. Vėrshėllima e fundit e tij pėr pėrfundimin e pjesės sė parė, shkakton tension nė fushėn e lojės. Njė nga futbollistėt e Partizanit godet Krymin por gjyqtari nuk akordon karton tė kuq. Pėrkundrazi me fillimin e pjesės sė dytė, largon nga fusha trajnerin Cungu dhe ndėshkon me kartona tė verdhė Kalajėn dhe Gomez.

Loja tensionohet. Kuqeblutė janė mė kėrkuar. Fitojnė terren dhe arrijnė qė me anė tė Kalajės dhe Arbrit tė vėnė seriozisht nė provė portierin Hoxha. Nė minutėn e 90-tė goditje dėnimi pėr Vllazninė. Arbri kroson nė zonė dhe aty ka disa futbollistė qė tentojnė tė godasin topin por duket se ėshtė Arenc Dibra qė e prek i fundit dhe ai pėrfundon nė rrjetė. Barazim 1-1. njė rezultat qė nuk do ndryshonte mė dhe nė kampin shkodran ka festė. Vėrtetė njė pikė por skuadra tregoi karakter dhe ndali njė tjetėr ekip pretendent.

Lexoni dhe kete

KADIJA: MUNGOJNƋ PASQYRAT FINANCIARE TƋ K.F “VLLAZNIA”

Mungesa e pasqyrave financiare tĆ« vitit 2018-te tĆ« cila janĆ« dashur tĆ« miratohen nga Keshilli …