Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

VLLAZNIA NË BASKETBOLL GJEN MIQËSOREN E PARË

Tek Vllaznia e basketbollit vijon puna për sezonin e ri. Kuqeblutë e koshit do të marrin pjesë sivjet në dy kompeticione, kampionatin shqiptar dhe Ligën Ballkanike. Për këtë arsye, edhe skuadra ka ndryshuar totalisht nga edicioni i kaluar ku janë afruar plot 5 lojtarë të huaj, pa harruar edhe trajnerin Nikolai Gospodinov. Ndërkohë, këtë të mërkurë klubi shkodran ka njoftuar edhe për miqësoren e parë në prag të sezonit të ri.

“Ditën e shtunë, me ftesë të Klubit të Basketbollit të Prishtinës, kuqeblutë e koshit do të udhëtojnë drejt kryeqytetit të Kosovës për të zhvilluar një miqësore luksi me njërin prej ekipeve më të mira të Ballkanit, kampionët e Kosovës. Takimi do të zhvillohet në orën 19:00, duke i dhënë mundësinë teknikut kuqeblu të testoj forcën e ekipit, si edhe blerjet e reja për një përfaqësim dinjitoz në kampionatin shqiptar dhe Ballkan Ligë. Kjo miqësore pritet të pasohet nga ndeshje të tjera, të cilat do të konfirmohen në ditët në vazhdim.” – shkruhet në faqen zyrtare të klubit të basketbollit Vllaznia.

Natyrisht ndaj Prishtinës do të jetë një ndeshje e vështirë, por më shumë se rezultati rëndësi ka paraqitja e lojtarëve në parketin e pallatit të sportit të Prishtinës. Ndërkohë në ditët e ardhshme pritet që klubi shkodran të zhvillojë të tjera ndeshje miqësore.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …