Vllaznia ne Basketboll tjeter humbje, leshon vendin e pare!

Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj ka pėsuar edhe humbjen e dytė nė kampionat. Kėtė herė ndaj Kamza Basket me rezultatin e thellė 80 me 57. Ndeshja ėshtė luajtur pasditen e sė premtes nė kryeqytet megjithatė ka qenė zhgėnjyese pėr kuqeblutė e trajnerit Gjeēaj. Ata e kanė nisur takimin shumė keq dhe nė 10 minutat e para tė tij kanė arritur tė shėnojnė vetėm 5 pikė pėrballė 17 pikėve tė kundėrshtarit. Kjo epėrsi e Kamzės ėshtė thelluar edhe mė tej nė periodėn e dytė tė fituar sėrish prej saj me rezultatin 23 me 16.

Me 19 pikė diferencė, ekipet kanė shkuar nė pushimin e ndeshjes ndėrkohė qė nė periodėn e tretė Vllaznia mundohet tė rregullojė diēka duke e fituar atė 19 me 15 por vetėm kaq sepse Kamza do tė fitonte sėrish tė katėrtėn 25 me 17 dhe krejt ndeshjen me 23 pikė diferencė.

Kuptohet shumė pėr njė skuadėr si Vllaznia e cila konsiderohej pretendente pėr fitimin e titullit kampion por paraditja e djeshme  e saj ka lėnė shumė pėr tė dėshiruar dhe kjo tregon se pretendimet e saj pėr tė fituar sėrish titullin kampion tashmė duken tė lėkunduara. Largimet e Gjokoviē fillimisht e mė pas edhe tė Sarajlijės e Pajoviē, kanė krijuar njė boshllėk tė madh nė skuadėr. Pavarėsisht se nė ditėt nė vazhdim pritet qė presidenti Dibra tė bėjė ndonjė lėvizje tjetėr nė merkato, kjo duhet parė se ēfarė pėrmirėsimi do sjellė nė lojėn e Vllaznisė sepse nė kėtė periudhė siē dihet ėshtė e vėshtirė tė gjesh lojtarė cilėsorė.

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARƋT E VLLAZNISƋ. PREMTON MBƋSHTETJE

VetĆ«m pak orĆ« pas zyrtarizimit tĆ« marrĆ«veshjes sĆ« bashkĆ«punimit nĆ« mes tij dhe BashkisĆ« ShkodĆ«r …