Thursday , 3 December 2020

VLLAZNIA NĖ KĖRKIM PĖR NJĖ SULMUES CILĖSOR

Pavarėsisht zėrave tė ndryshėm qė qarkullojnė pėr largime tė mundshme tė lojtarėve tė tjerė nga Vllaznia, duket se asgjė nuk ėshtė e vėrtetė nė kėtė mes. Drejtues tė klubit por edhe vetė trajneri Cungu, kanė bėrė tė ditur se me pėrjashtim tė Hoxhės dhe Vaitzer, askush tjetėr nuk do tė largohet nga skuadra. Kuqeblutė nuk kanė njė numėr tė madh lojtarėsh nė dispozicion dhe pėr kėtė arsye do tė ishte fatale nėse do tė kishte largime tė tjera. Fjalėt qė kanė qarkulluar pėr njė interesim tė Partizanit pėr Krymin e Ēinarin apo dhe largimi I mundshėm I Bicajt jashtė vendit, krijuan njėfarė shqetėsimi tek stafi teknik.

Pjestarėt e tij nė bashkėpunim me drejtuesit e klubit, I kanė mbyllur dyert kėtyre largimeve. Madje, nga sa merret vesh po shikohet mundėsia pėr tė parė edhe pėr ndonjė pėrforcim. Bėhet fjalė pėr ndonjė lojtar cilėsor pėr repartin e sulmit. Repart ky qė shfaqi mjaft probleme nė gjysmėn e parė tė sezonit, aq sa stafi teknik adoptoi shpeshherė Shtubinėn si sulmues tė mirėfilltė. Trajneri Cungu shpeshherė ka deklaruar se nuk ka fonde pėr merkato megjithatė largimet e Hoxhės dhe Vaitzer, kuptohet qė kanė krijuar dy vende bosh por edhe dy paga tė mbetura tashmė pezull dhe natyrisht qė Vllaznia ka mundėsi tė marrė njė apo dy lojtarė tė tjerė. Gjithsesi kjo mbetet pėr t’u parė nė ditėt nė vijim.

Skuadra shkodrane ndodhet aktualisht nė vendin e gjashtė nė renditje dhe objektivi I saj ėshtė aktualisht vendi I pestė nė kampionat ndėrsa po ashtu, duhet qė tė kėrkojė mė shumė nė Kupėn e Shqipėrisė. Kjo ngaqė, aktualisht do tė konkurrojė nė tetėshe tė saj dhe shanset janė pėr ta kaluar Teutėn dhe pėr tė shkuar nė gjysmėfinale ku pse jo, mund tė tentohet sėrish pėr ta kaluar edhe atė tur. Pėr kėtė arsye, drejtuesit kuqeblu I kanė mbyllur derėn largimeve tė tjera dhe po shohin mundėsinė e gjetjes sė ndonjė sulmuesi.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon tĆ« fitojĆ« nĆ« kampionat dhe tĆ« kryesojĆ« me meritĆ« renditjen edhe pas …