Saturday , 8 August 2020

VLLAZNIA NĖ KONTAKTE ME SULMUESIN FIERAK ANDI RIBAJ

Sulmuesi fierak Andi Ribaj ėshtė njė nga futbollistėt e kėrkuar nga ana e Vllaznisė. Ish- lojtari I Skėnderbeut dhe Apolonisė konsiderohet njė nga zgjedhjet e duhura si pėrforcim pėr repartin ofensiv tė kuqebluve nė sezonin e ri. Sėbashku me malazezin Paviēeviē dhe me tė riun Ēinari, ata me siguri qė do tė garantonin golat e duhur pėr kėtė skuadėr.

Trajneri Zmijani mėsohet se ka kontaktuar disa herė me Ribajn dhe tashmė pritet pėrgjigja pėrfundimtare prej tij. Nė fakt, vetė sulmuesi ka qenė I gatshėm tė vinte nė Shkodėr por situata ėshtė trazuar pas njė oferte qė ai ka marrė nga ekipi I Kukėsit. Kjo ngaqė Pejiē ėshtė thuajse I larguar dhe drejtuesit kukėsian  duan tė marrin Ribajn pėr ta zėvendėsuar. Pa u sqaruar kjo ēėshtje, vetė lojtari ka mbetur pezull dhe nuk mund tė vendosė pėr tė ardhmen e tij. Prej kėsaj situate, ajo qė e ka pėsuar ėshtė Vllaznia.

Drejtuesve tė saj u duhet tė presin sėrish edhe pėr disa ditė tė tjera. Ndėrkohė, pėrveē Ribajt, shkodranėt kanė kontaktuar edhe mesfushorin kosovar qė luan pėr Kukėsin, Musolli si dhe mbrojtėsin e Partizanit, Krasniqi. Natyrisht qė pritja do tė jetė edhe pėr disa ditė sepse lojtarėt duken tė pavendosur ngaqė merkatoja ėshtė ende e hapur dhe kuptohet qė ata duan tė marrin ofertėn mė tė mirė. Vllaznia nė fakt nuk u ofron shumė nga ana financiare dhe pėr kėtė arsye, asaj i duhet tė presė se ēfarė do bėjnė lojtarėt deri nė fund.

Lexoni dhe kete

ATLETIKƋ/ VLLAZNIA FITON KUPƋN E 12-tĆ« RADHAZI

Atletika shkodrane e ka nisur serinĆ« e aktiviteteve tĆ« rĆ«ndĆ«sishme kombĆ«tare me triumf duke dominuar …