Monday , 26 October 2020

VLLAZNIA NĖ VOLEJBOLL FITON “KUPĖN E FLAMURIT”

Volejbollistėt e Vllaznisė janė shpallur fitues tė “Kupės sė Flamurit”, aktivitet qė u zhvillua pėr dy ditė me rradhė nė Kėrēovė tė Maqedonisė. Nė ndeshjen finale tė luajtur pasditen e djeshme ndaj ekipit vendas tė Shutovės, shkodranėt kanė fituar me rezultatin 3-2 nė njė takim me shumė emocione. Duhet thėnė se pėrballė tyre ishte ekipi kampion i Maqedonisė nė rradhėt e tė cilit kishte lojtarė shumė tė mirė megjithatė, djemtė e drejtuar nga trajneri Mark Kroqi kanė arritur tė jenė tė suksesshėm dhe tė triumfojnė duke fituar edhe kupėn e vėnė nga organizatorėt.

Nė kėtė turne, pėrveē kėtyre dy ekipeve, kanė marrė pjesė edhe dy ekipe kosovare, Luboteni i Ferizajt dhe Drenica e Skėnderajt. Vllaznia nė gjysmėfinale arriti tė fitonte me rezultatin 3-0 ndaj Lubotenit duke kaluar kėshtu nė finale ku sėrish triumfoi ndaj Shutovės. Natyrisht qė fitimi i njė trofeu tė tillė nė njė aktivitet shumė domethėnės tė organizuar nga shqiptarėt e Maqedonisė me rastin e Festės sė Pavarėsisė, merr edhe mė shumė vlera.

Nga ana tjetėr, ky trofe i fituar nga Vllaznia do tė jetė njė plus mė tepėr pėr ecurinė e mėtejshme tė tij nė volejbollin shqiptar. Siē dihet, ky ekip pretendon fitoren e titullit kampion kėtė sezon dhe ndonėse nuk i ka bėrė njė nisje tė mirė kampionatit, sėrish ka objektivat e veta. Po ashtu edhe nė ndeshjet e Kupės sė Shqipėrisė qė do tė zhvillohen nė muajin dhjetor dhe ku volejbollistėt shkodranė kanė ndėr mend tė kėrkojnė fitimin dhe tė kėtij trofeu. Natyrisht qė nuk do tė jetė e lehtė megjithatė trajneri Kroqi dhe volejbollistėt e tij kanė besim se mund t’ia dalin dhe pėr kėtė arsye, do tė tentojnė deri nė fund.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …