Thursday , 27 January 2022

Vllaznia ne volejboll per meshkuj mund 3-1 Teuten

Vllaznia nė volejboll pėr meshkuj ka arritur njė fitore shumė tė rėndėsishme ndaj Teutės me rezultatin 3-1. Ndeshja ka qenė e vlefshme pėr javėn e 15-tė tė kampionatit dhe ėshtė luajtur pasditen e sė shtunės nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Gjatė tė katėr seteve tė kėtij takimi ka patur njė rivalitet shumė tė fortė nė mes dy ekipeve. Ajo ėshtė parė qartė sidomos nė setin e parė tė fituar nga Vllaznia vetėm nė shtesė me rezultatin 28 me 26. Kjo gjė ka vazhduar edhe nė tė dytin tė fituar sėrish nga kuqeblutė e trajnerit Artan Kalaja me rezultatin 25 me 22.

Pas fitimit tė kėtij seti, u duk se durrsakėt u dorėzuan por jo. Nė setin e tretė ata luajnė mė mirė dhe arrijnė ta fitojnė atė me rezultatin 25 me 21. Kaq do mjaftonte qė tė mendohej se ndeshja do hapej por nuk mendojnė kėshtu vendasit. Nė setin e katėrt dhe tė fundit tė kėsaj ndeshje, ata e mposhtin kundėrshtarin nė tė gjitha drejtimet dhe e fitojnė nė fund me rezultatin e pastėr 25 me 13. Me fitimin e kėtij seti do tė mbyllej edhe krejt ndeshja nė shifrat e seteve 3-1 pėr Vllazninė.

Me fitoren e djeshme, ajo do tė ngjitej nė kuotėn e 21 pikėve duke forcuar pozitat pėr vendin e katėrt nė renditje megjithatė objektivi I kėsaj skuadre pėr momentin ėshtė zėnia e vendit tė tretė qė mbahet aktualisht nga Teuta me 4 pikė mė shumė. Luajtja e ndeshjeve tashmė nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” por edhe zhvillimi I njė procesi stėrvitor normal nė tė, do jenė njė arsye mė tepėr pėr arritjen e kėtij objektivi pėr volejbollistėt shkodranė.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR EGNATIAN

Vllaznia do tĆ« luajĆ« pasditen e sĆ« premtes ndaj Egnatias sfidĆ«n e rradhĆ« pĆ«r kampionat. …