VLLAZNIA NESĖR KĖRKON PIKĖ NDAJ SKĖNDERBEUT

Vllaznia mbet pa sulmues. Edhe serbi Vuk Sotiroviē qė ishte I pranishėm dje nė stėrvitje, nuk e ka kaluar provė. Trajneri Cungu ka mbetur I pakėnaqur me formėn e tij fizike dhe menjėherė pas saj ka komunikuar me futbollistin duke ia bėrė tė qartė se nuk ėshtė nė planet e tij. E njėjta gjė edhe me maqedonasin me origjinė shqiptare Eduard Zhuta. Ai jo vetėm qė nuk ka qenė nė formėn e tij mė tė mirė por ndėrkohė nė pozicionin qė luante, ka ardhur Tafili. Megjithatė mesfusha nuk mbetet shqetėsim pėr stafin teknik pėr momentin.

Reparti qė ka probleme ėshtė sulmi. Vllaznia duket se do tė luajė deri nė fund tė sezonit pa njė sulmues tė mirėfilltė por do mbėshtetet vetėm tek Kalaja e Ēinari. Nga ana tjetėr, nga kuqeblutė ka patur edhe largime. Dy futbollistėt e rinj, mbrojtėsit Ergi Borshi dhe Dritmir Beci janė huazuar tek ekipi I Tėrbunit tė Pukės deri nė fund tė sezonit ku mund tė kenė mė shumė hapėsirė aktivizimi. Kjo ėshtė situata aktuale sa I takon merkatos sė Vllaznisė por deri mė 31 janar nuk pėrjashtohet mundėsia tė ketė edhe ndonjė lėvizje tė fundit.

Nė stėrvitje vazhdon tė jetė I pranishėm mbrojtėsit shqiptaro- malazez Rudoviē qė mund tė jetė njė alternativė e mirė pėr stafin teknik. Sakaq trajneri Cungu dhe stafi I tij janė duke menduar tashmė vetėm pėr ndeshjen e sė shtunės me Skėnderbeun. Pavarėsisht problemeve nė merkato, objektivi I skuadrės shkodrane sigurisht qė do tė jetė marrja e njė rezultati pozitiv nė takimin qė do tė luhet nė orėn 14.00 nė fushėn sportive “Reshit Rusi”.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKƋT

Kampionati i SuperligĆ«s rikthehet tĆ« mĆ«rkurĆ«n me ndeshjet e javĆ«s sĆ« 27-tĆ« dhe nĆ« VlorĆ«, …