Tuesday , 29 September 2020

VLLAZNIA NIS RINOVIMET. I PARI FIRMOS SHTUBINA

Nis puna tek Vllaznia pėr rinovimin e kontratave tė futbollistėve qė mbyllėn sezonin e fundit dhe qė janė nė planet e trajnerit Armando Cungu pėr sezonin e ri. Firma e parė e hedhur ka qenė ajo e kapitenit Ndriēim Shtubina i cili paraditen e sotme ka firmosur kontratėn e tij tė re. ajmi ėshtė bėrė i ditur nė faqen zyrtare tė klubit shkodran. Sipas saj, me kapitenin, administratori Gjyrezi ka firmosur paraditen e sė enjtes kontratėn e re qė do tė jetė dyvjeēare. Natyrisht qė nuk ka qenė shumė e vėshtirė arritja e akordit mes palėve sepse kapiteni akual i kuqebluve gjithnjė ka qenė dashamirės pėr tė qėndruar nė Shkodėr dhe kėtė e ka demostruar sėrish duke firmosur kontratėn e re me skuadrėn e qytetit tė tij.

Edhe drejtuesit e klubit dhe pjestarėt e stafit teknik janė shfaqur tė kėnaqur me rinovimin me kapitenin i cili edhe nė sezonin qė lamė pas, ka dhėnė mė tė mirėn e mundshme pėr skuadrėn duke qenė njė nga pikat mė tė forta tė saj. Nėse Shtubina ka firmosur sot, pas tij priten edhe tė tjerė. Administratori Gjyrezi ka nisur bisedimet me disa prej lojtarėve qė u kanė mbaruar kontratat dhe duke nisur nga nesėr, mund tė vijnė edhe firmat e reja. Ndėrkohė, sa i takon ēėshtjes qė po merr jo pak jehonė nė media, ėshtė ajo e kalimit tė mbrojtėsit 20 vjeēar Esin Hakaj tek Partizani. Dikush e bėn tė kryer njė kalim tė tillė por deri mė tani nuk ka asnjė tė vėrtetė nė kėtė mes.

Lojtari ka edhe tre vite kontratė me Vllazninė dhe para se tė arrijė akordin me klubin e ri, duhet tė marrė ok-in nga klubi akual. Vllaznia dhe Partizani nė fakt edhe nė janar kanė diskutuar gjatė pėr mundėsinė e transferimit tė kėtij futbollisti por atėherė nuk u arrit njė marrėveshje. Pėr ta bėrė tė mundur kėtė gjė tani, natyrisht qė pikėsėpari duhet gjetur gjuha e pėrbashkėt mes dy klubeve dhe kjo deri tani nuk ka ndodhur, qė do tė thotė se Esin Hakaj vazhdon tė jetė futbollist i Vllaznisė.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …