Saturday , 24 October 2020

VLLAZNIA NIS TĖ MENDOJĖ PĖR FLAMURTARIN

Ekipi I Vllaznisė e ka lėnė pas humbjen ndaj Skėnderbeut dhe eliminimin nga kupa dhe nga dita e sotme ka nisur tė mendojė pėr takimin shumė tė rėndėsishėm ndaj Flamurtarit. Jo mė kot, vėmendja kryesore ėshtė pėrqendruar pikėrisht tek kjo ndeshje sepse ka tė bėjė shumė pėr tė ardhmen e kuqebluve nė kampionat. Pėr t’I dhėnė rėndėsinė e duhur kėtij takimi, ditėn e sotme ėshtė zhvilluar edhe njė analizė me ekipin ku kanė marrė pjesė edhe administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Grima. Po ashtu, ėshtė vendosur qė skuadrės t’I krijohen kushtet e duhura edhe pėr grumbullimin nė Shkodėr para nisjes pėr nė Vlorė nė mėnyrė qė tė ketė sa mė shumė pėrqendrim tek kjo sfidė.

Ndėrkohė, shqetėsimi kryesor pėr stafin ėshtė padyshim gjendja shėndetėsore e disa prej futbollistėve tė cilėt munguan edhe nė Korēė. Kėshtu, Sefa e Shtubina janė ende me gjendje gripale dhe po ashtu edhe Arbri vazhdon tė ndjejė shqetėsime nė gju. Sakaq, e sigurtė ėshtė edhe mungesa e mbrojtėsit Cicmil qė ėshtė I skualifikuar pėr kartona. Me kėto probleme natyrisht qė shkodranėt nuk do ta kenė aspak tė lehtė tė marrin njė rezultat pozitiv ndaj njė Flamurtari qė duket shumė I motivuar, edhe pas kualifikimit pėr nė gjysmėfinale tė kupės.

Vllaznisė megjithatė I duhen pikėt dhe stafi teknik kėrkon nga futbollistėt qė do tė luajnė, tė bėjnė maksimumin nė fushėn e lojės, ashtu si ndaj Skėnderbeut dhe Partizanit. Megjithatė skuadra nė ndeshjet jashtė, ka treguar dobėsi dhe pikėrisht kėto dobėsi, po kėrkohet qė tė eliminohen nė maksimum.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MƋSON TƋ ENJTƋN KUNDƋRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e ShqipĆ«risĆ« nĆ« futboll pĆ«r femra, Vllaznia e ShkodrĆ«s, do tĆ« mĆ«sojĆ« mesditĆ«n e …