Vllaznia- Partizani, te Dielen ne oren 17.00

Ndeshja e rradhės pėr Vllazninė, ajo me Partizanin, do tė luhet ditėn e dielė nė orėn 17.00. Nė fakt, klubi shkodran kishte kėrkuar qė tė luhej nė orėn 14.00 por kjo kėrkesė nuk ėshtė marrė parasysh nga ana e Federatės Shqiptare tė Futbollit. Nėse sfida me Laēin nuk ka qenė takimi i stafit tė ri kuqeblu, nė kėtė pėrballje ndaj tė kuqve do tė ndihet dora e trajnerit Zmijani megjithatė pėr tė marrė pikė nė kėtė takim nuk do tė jetė e lehtė sepse sėrish skuadra do tė ketė disa mungesa.

Pėrveē Bacit dhe Kalajės qė janė tė dėmtuar, do tė mungojė edhe Bardulla qė ka plotėsuar numrin tre tė kartonave tė verdhė. Natyrisht qė kėto mungesa do tė ndikojnė megjithatė me lojtarėt e tjerė qė ka nė dispozicion, do tė kėrkohet mosdalja pa pikė nga ky takim. Sa I takon plotėsimit tė stafit, pėrflitet emri I Amarildo Belishės pėr postin e zėvendėstrajnerit megjithatė kjo ende nuk ėshtė zyrtarizuar. Vllaznia siē dihet nuk ka tashmė pretendime nė kampionat por natyrisht qė pėrveē promovimit tė futbollistėve tė rinj, do tė kėrkojė tė marrė pikė ndaj ēdo kundėrshtari, duke filluar nga ky I kėsaj jave me Partizanin.

Tė kuqtė  vijnė nė Shkodėr me pretendimin pėr tė marrė fitoren ngaqė janė nė garė pėr titullin kampion dhe prandaj parashikohet njė sfidė shumė interesante pasditen e sė dielės nė stadiumin “Loro Boriēi”, ku pėrveē tifozėve tė Vllaznisė, pritet tė ketė edhe njė numėr tė konsiderueshėm tifozėsh tė Partizanit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-17 MUND KF SHKODRA DHE SHKON NƋ FINALE

Vllaznia U17 ka dalĆ« nĆ« finale tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« kĆ«saj grupmoshe dhe tashmĆ« pretendon …